mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lexus testuje dwa prototypy na Nurburgringu

Lexus testuje dwa prototypy na Nurburgringu

W ostatnich tygodniach na torze Nurburgring, lub w jego okolicach można było spotkać dwa podobne do siebie Lexusy LFA, które mają być prototypowymi mułami testowymi.

Lexus testuje dwa prototypy na Nurburgringu
Po pojawieniu się pierwszych zdjęć dwóch prototypów ochrzczonych przez zagraniczne media jako Lexus LFA AD-A i AD-B świat zaczął spekulować, że japończycy pracują nad kolejnymi specjalnymi wersjami sportowego Lexusa, tak by znamiennie uczcić koniec produkcji tego auta.

Okazuje się jednak, że nie są to specjalne wersje LFA. Etienne Plas, senior menager ds. komunikacji produktu w oddziale Lexusa na Europę w wysłanym emailu do portalu lexusenthusiast.com wyjaśniła, że  japoński producent nie planu prezentacji żadnych specjalnych wersji LFA.

Oba egzemplarze LFA są testowane przez Toyotę, a konkretnie jej oddział inżynieryjny. Plas zdradziła, że japończycy za pomocą tych modeli testują nowe rozwiązania techniczne, a Lexus nie planuje produkcji, ani sprzedaży specjalnych edycji LFA.

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że Toyota chce stworzyć coś na wzór AMG i M Power. Bardzo możliwie, że owe dwa Lexusy już sprawdzają podzespoły i rozwiązania dla nowej marki Toyoty.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus LF-A Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Lexus LF-A Nurburgring

Podobne wiadomości:

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-04-20

Lexusy z zawieszeniem AVS

Lexusy z zawieszeniem AVS

Technika 2016-12-06

Dwa nowe modele Lexusa będą wyposażone standardowo w nowoczesne zawieszenie AVS. Elektroniczny układ monitoruje i dostosowuje siłę tłumienia amortyzatorów w każdym z kół dostosowując je do stanu nawierzchni i preferencji kierowcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Pierwsze egzemplarze Hondy Civic Type R nowej generacji już schodzą z taśmy produkcyjnej, a tymczasem samochód zdążył już pobić rekord toru Nurburgring pozostawiając w tyle najszybszego Golfa w historii.