mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lexus testuje dwa prototypy na Nurburgringu

Lexus testuje dwa prototypy na Nurburgringu

W ostatnich tygodniach na torze Nurburgring, lub w jego okolicach można było spotkać dwa podobne do siebie Lexusy LFA, które mają być prototypowymi mułami testowymi.

Lexus testuje dwa prototypy na Nurburgringu
Po pojawieniu się pierwszych zdjęć dwóch prototypów ochrzczonych przez zagraniczne media jako Lexus LFA AD-A i AD-B świat zaczął spekulować, że japończycy pracują nad kolejnymi specjalnymi wersjami sportowego Lexusa, tak by znamiennie uczcić koniec produkcji tego auta.

Okazuje się jednak, że nie są to specjalne wersje LFA. Etienne Plas, senior menager ds. komunikacji produktu w oddziale Lexusa na Europę w wysłanym emailu do portalu lexusenthusiast.com wyjaśniła, że  japoński producent nie planu prezentacji żadnych specjalnych wersji LFA.

Oba egzemplarze LFA są testowane przez Toyotę, a konkretnie jej oddział inżynieryjny. Plas zdradziła, że japończycy za pomocą tych modeli testują nowe rozwiązania techniczne, a Lexus nie planuje produkcji, ani sprzedaży specjalnych edycji LFA.

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że Toyota chce stworzyć coś na wzór AMG i M Power. Bardzo możliwie, że owe dwa Lexusy już sprawdzają podzespoły i rozwiązania dla nowej marki Toyoty.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus LF-A Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Lexus LF-A Nurburgring

Podobne wiadomości:

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Aktualności 2017-08-28

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.