mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Limitowana produkcja wyjątkowego Veyrona

Limitowana produkcja wyjątkowego Veyrona

W zeszłym roku podczas konkursu elegancji w Pebble Beach Bugatti zaprezentowało po raz pierwszy model Veyron 16.4 Grand Sport. Auto trafiło na aukcję i zostało sprzedane za 2,19 miliona dolarów. Niebawem ruszy limitowana produkcja tego modelu.

Limitowana produkcja wyjątkowego Veyrona

Bugatti zamierza uruchomić limitowaną produkcję specjalnej edycji Veyrona. Docelowo z fabryki znajdującej się w Molsheim we Francji wyjedzie jedynie 150 egzemplarzy tego wyjątkowego samochodu. Jedna trzecia modeli jest zarezerwowana dla wiernych klientów marki.

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sports będzie zatem najszybszym i najmocniejszym roadsterem na świecie. Napędza go ta sama 16-cylindrowa jednostka z poczwórnym doładowaniem, której maksymalna moc to 1.015 koni mechanicznych, a sam moment obrotowy to monstrualne 1.250Nm. Wersja z odsłoniętym dachem będzie jednak nieco wolniejsza od standardowej wersji. W tym przypadku wynosi ona 360km/h.
W porównaniu z wersją wyposażoną w twardy dach w aucie znajduje się większa przednia szyba oraz lampy do jazdy dziennej. Auto zostało pozbawione tradycyjnego dachu, jednak kiedy zacznie padać deszcz auto zostało wyposażone w specjalną "parasol", która przykrywa wnętrze samochodu i pozwala podróżować do 130km/h.

Ze względu na otwartą konstrukcję samochód został odpowiednio wzmocniony za pomocą włókna węglowego raz innych technologii.

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów już w czasie lata. Auto będzie kosztować w przeliczeniu ponad 8,7 miliona złotych bez doliczonych podatków.


Podobne wiadomości:

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Aktualności 2016-08-10

Cztery wyjątkowe Bugatti Veyron Centenaire

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.