mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Limitowana produkcja wyjątkowego Veyrona

Limitowana produkcja wyjątkowego Veyrona

W zeszłym roku podczas konkursu elegancji w Pebble Beach Bugatti zaprezentowało po raz pierwszy model Veyron 16.4 Grand Sport. Auto trafiło na aukcję i zostało sprzedane za 2,19 miliona dolarów. Niebawem ruszy limitowana produkcja tego modelu.

Limitowana produkcja wyjątkowego Veyrona

Bugatti zamierza uruchomić limitowaną produkcję specjalnej edycji Veyrona. Docelowo z fabryki znajdującej się w Molsheim we Francji wyjedzie jedynie 150 egzemplarzy tego wyjątkowego samochodu. Jedna trzecia modeli jest zarezerwowana dla wiernych klientów marki.

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sports będzie zatem najszybszym i najmocniejszym roadsterem na świecie. Napędza go ta sama 16-cylindrowa jednostka z poczwórnym doładowaniem, której maksymalna moc to 1.015 koni mechanicznych, a sam moment obrotowy to monstrualne 1.250Nm. Wersja z odsłoniętym dachem będzie jednak nieco wolniejsza od standardowej wersji. W tym przypadku wynosi ona 360km/h.
W porównaniu z wersją wyposażoną w twardy dach w aucie znajduje się większa przednia szyba oraz lampy do jazdy dziennej. Auto zostało pozbawione tradycyjnego dachu, jednak kiedy zacznie padać deszcz auto zostało wyposażone w specjalną "parasol", która przykrywa wnętrze samochodu i pozwala podróżować do 130km/h.

Ze względu na otwartą konstrukcję samochód został odpowiednio wzmocniony za pomocą włókna węglowego raz innych technologii.

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów już w czasie lata. Auto będzie kosztować w przeliczeniu ponad 8,7 miliona złotych bez doliczonych podatków.


Podobne wiadomości:

Cztery wyjątkowe Bugatti Veyron Centenaire

auto motor i sport 0000-00-00

Powstanie tylko 150 sztuk

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.