mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Limitowany Morgan 4/4 na 70. rocznicę

Limitowany Morgan 4/4 na 70. rocznicę

Morgan obchodzi 70-lecie produkcji. Z tej okazji brytyjski producent luksusowych, sportowych samochodów wyprodukował następcę modelu 4/4 z 1936 roku.

Limitowany Morgan 4/4 na 70. rocznicę

Od początku działalności firma Morgan Motor Company zbudowała kilkanaście tysięcy samochodów. Nowych modeli Morgan 4/4 trafi na rynek zaledwie 142. Co rok sprzedawane będą jedynie dwie sztuki. Każdy z nich będzie unikatowym egzemplarzem o wyrafinowanym, sportowym charakterze zgodnie z tradycją brytyjskiej marki.

Taki jest właśnie nowy, limitowany Morgan 4/4. Jego stylistyka jest ściśle powiązana z pierwowzorem z lat trzydziestych ubiegłego wieku, ale także przenika przez nią nuta współczesności. Widać to począwszy od kolorów nadwozia i kształtu klapy, poprzez zegary, owiewki, panel przyrządów, stalowe felgi z elementami chromu, a kończąc na ręcznie szytej, skórzanej tapicerce.

Niewiele modyfikacji przeszła także sama konstrukcja samochodu. Poza aluminiową karoserią na próżno jest szukać rewolucyjnych zmian w porównaniu ze starszym bratem.

Awangardowa, specjalna edycja Morgana 4/4 nie jest tylko autem do prezentowania na międzynarodowych salonach. Tym autem można śmiało jeździć po drogach. Morgan 4/4 ma pozytywnie zaliczone wszystkie crash-testy i spełnia wyśrubowane normy emisji spalin. Między innymi dla tego, że pod maską kryje się Duratec od Forda o pojemności 1800 ccm i mocy 125 KM.

Charles Morgan, dyrektor, a zarazem wnuk założyciela firmy powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni z obchodzonej rocznicy. W przeciągu kilku lat zbudowaliśmy prawie 10 tys. modeli 4/4. Dzięki żmudnej pracy i umiejętnościom naszych inżynierów udało nam się stworzyć samochód, który jest bezpieczny i funkcjonalny, a do tego niewiele różni się od przedwojennego modelu. Jest to godny reprezentant naszej fabryki w Malvern.”

Produkcja 142 limitowanych Morganów 4/4 ruszyła z początkiem stycznia i będzie trwać do listopada 2006 roku. Cena tego nietuzinkowego auta wynosi – dla jednych zaledwie, dla drugich aż – 27 950 funtów brytyjskich.

Czytaj także:

Nowy Morgan w 2006 2005-12-20 

Tematy w artykule: Morgan Morgan 4/4

Podobne wiadomości:

Nowy Morgan na Geneva Motor Show

Nowy Morgan na Geneva Motor Show

Aktualności 2015-02-05

Genewa 2015: usłyszeliśmy nowego Morgana

Genewa 2015: usłyszeliśmy nowego Morgana

Aktualności 2015-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.