mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lotus Exige LF1 na cześć F1

Lotus Exige LF1 na cześć F1

W całej historii Formuły 1 Lotus do tej pory zdołał wygrać 81 wyścigów Grand Prix. Właśnie tyle egzemplarzy będzie liczyć specjalna edycja Lotusa Exige LF1, która powstaje ku uczczeniu sukcesów odniesionych w królowej motorsportu.

Lotus Exige LF1 na cześć F1
Unikatowa seria Exige LF1 pod względem technicznym nie odbiega od specyfikacji standardowej wersji tego modelu. Pod maską znajduje się więc 3,5 l. jednostka napędowa V6, rozwijająca moc 345 koni mechanicznych. Bazowy Exige S z tym silnikiem setkę osiąga w 3.8 s. i rozpędza się do ponad 270 km/h.
Limitowana edycja LF1 różni się natomiast kilkoma modyfikacjami na nadwoziu, posiada dedykowane malowanie karoserii i naturalnie kilka tabliczek i emblematów sugerujących o wyjątkowym charakterze tego modelu. Na każdej z nich widnieć będą informacje o jednym z wygranych przez Lotusa wyścigów F1.

Lotus Exige LF1 zostanie zaprezentowany w dwóch miejcsach jednocześnie. Wersja z kierownicą po prawej stronie będzie do zobaczenia w londyńskim Canary Wharf Motorexpo, zaś wersja przeznaczona dla ruchu prawostronnego będzie wystawiona dla publiczności podczas trwania 24-godzinnego wyścigu Le Mans (11-15.06).

Podobne wiadomości:

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Lotus Evora 400 - najmocniejszy i najszybszy

Lotus Evora 400 - najmocniejszy i najszybszy

Premiery 2015-02-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WCOTY 2019 - lista kandydatów
WCOTY 2019 - lista kandydatów
Plebiscyt World Car of the Year (WCOTY) edycja 2019 nabiera rozpędu. Poznaliśmy właśnie tak zwaną prowizoryczną listę kandydatów, z której wyłonieni zostaną pierwsi finaliści. Rozpiętość jest ogromna - od Dacii Duster aż po BMW Serii 8.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi