mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lotus dostał zielone światło

Lotus dostał zielone światło

Po tym jak były właściciel Lotusa, Proton został sprzedany firmie DRB Hicom pojawiły się informacje o tym, że brytyjska marka może zostać sprzedana. Nad Lotusem pojawiły się czarne chmury, jednak wygląda na to, że sytuacja Lotusa wyklarowała się.

Lotus dostał zielone światło
Szef Lotusa, Dany Bahar powiedział w wywiadzie udzielonym serwisowi Autocar, że otrzymał zielone światło do kontynuowania swojego 5-letniego planu by wprowadzić na rynek nową gamę modelową. "Wyjaśniliśmy nasze plany nowemu właścicielowi. I powiedziano nam by kontynuować obraną drogę. Bezpośrednim problemem jest zarządzanie finansami w czasie 60-dniwej przerwy, jednak jestem przekonany, że jest to chwilowy problem techniczny", powiedział szef Lotusa Dany Bahar. Malezyjskie prawo zakłada 60-dniowy okres przejściowy związany ze zmianą właściciela podczas, którego Lotus nie otrzyma wcześniej uzgodnionych pieniędzy z Protonem.

Cały czas jednak nowy właściciel Lotus jest otwarty na propozycje sprzedaży, ale Bahar odrzucił sugestie dotyczące bliskiego porozumienia z Gerardem Lopezem, właścicielem Lotusa F1 Team. "Z moich informacji wynika, że nikt nie jest zainteresowany sprzedażą Lotusa. Trzeba poważnie rozważyć sens tego w momencie gdy mamy 383 zamówienia na nowego Exige'a oraz 200 zamówień na Evorę GTE, która otrzyma w maju homologację", skomentował Bahar.

Obecnie Lotus pracuje nad skrzynią biegów, która jest testowana wraz z silnikiem V8 na hamowni. W maju brytyjska marka planuje przetestować swój pierwszy supersamochód. Widać zatem, że zagrożenie upadku lub sprzedaży marki nie odpowiednim  osobą zostało zażegnane.

Podobne wiadomości:

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Lotus Evora 400 ląduje w Genewie

Lotus Evora 400 ląduje w Genewie

Premiery 2015-03-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.