mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lotus dostał zielone światło

Lotus dostał zielone światło

Po tym jak były właściciel Lotusa, Proton został sprzedany firmie DRB Hicom pojawiły się informacje o tym, że brytyjska marka może zostać sprzedana. Nad Lotusem pojawiły się czarne chmury, jednak wygląda na to, że sytuacja Lotusa wyklarowała się.

Lotus dostał zielone światło
Szef Lotusa, Dany Bahar powiedział w wywiadzie udzielonym serwisowi Autocar, że otrzymał zielone światło do kontynuowania swojego 5-letniego planu by wprowadzić na rynek nową gamę modelową. "Wyjaśniliśmy nasze plany nowemu właścicielowi. I powiedziano nam by kontynuować obraną drogę. Bezpośrednim problemem jest zarządzanie finansami w czasie 60-dniwej przerwy, jednak jestem przekonany, że jest to chwilowy problem techniczny", powiedział szef Lotusa Dany Bahar. Malezyjskie prawo zakłada 60-dniowy okres przejściowy związany ze zmianą właściciela podczas, którego Lotus nie otrzyma wcześniej uzgodnionych pieniędzy z Protonem.

Cały czas jednak nowy właściciel Lotus jest otwarty na propozycje sprzedaży, ale Bahar odrzucił sugestie dotyczące bliskiego porozumienia z Gerardem Lopezem, właścicielem Lotusa F1 Team. "Z moich informacji wynika, że nikt nie jest zainteresowany sprzedażą Lotusa. Trzeba poważnie rozważyć sens tego w momencie gdy mamy 383 zamówienia na nowego Exige'a oraz 200 zamówień na Evorę GTE, która otrzyma w maju homologację", skomentował Bahar.

Obecnie Lotus pracuje nad skrzynią biegów, która jest testowana wraz z silnikiem V8 na hamowni. W maju brytyjska marka planuje przetestować swój pierwszy supersamochód. Widać zatem, że zagrożenie upadku lub sprzedaży marki nie odpowiednim  osobą zostało zażegnane.

Podobne wiadomości:

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.