mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lotus zwiększa produkcję

Lotus zwiększa produkcję

Wygląda na to, że producent sportowych samochodów Lotus zamierza zbudować niszowy model dla innego producenta. Kilka dni temu prezes firmy zapowiedział podwojenie produkcji.

Lotus zwiększa produkcję

Pod szyldem Lotusa rocznie opuszcza fabrykę około 4500 samochodów. Firma ta jest własnością indonezyjskiego producenta aut, Protona. Kim Ogaard - Nielsen, szef firmy Lotus jest bardzo przekonany, co do pomysłu produkcji dla innego producenta. W ostatnim wywiadzie poinformował, że otrzymał już kilka propozycji współpracy. Te kroki mają pozwolić na odzyskanie płynności finansowej, która została utracona w okresie 2004-2005. Straty wyniosły wtedy około 7 milionów funtów. Dla przypomnienia należy też dodać, że zeszłego lata wstrzymano w firmie produkcję modelu Speedster dla Opla.

Podczas tegorocznej wystawy w Genewie został zaprezentowany model APX. Siedmioosobowy crossover o kształcie samochodu coupe ukazuje bardzo szerokie możliwości firmy. Dzięki nim Lotus jest w stanie bardzo szybko dostarczyć na rynek szeroką gamę niszowych samochodów. Firma nie planuje stworzyć nowego modelu w oparciu o aluminiowego APX`a. W najbliższym czasie jednak światło dzienne ujrzą dwa całkiem nowe auta. Wspomniany wyżej model Europa S  wejdzie do produkcji w lipcu 2006. Jego produkcja powinna nieznacznie zwiększyć statystyki sprzedaży. Będzie on dostępny tylko na rynku europejskim i azjatyckim. 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus

Podobne wiadomości:

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.