Luksus z Korei

Niedawno pojawiły się pierwsze informacje o nowym Hyundaiu Genesis, który ma reprezentować markę w segmencie premium. Jego rodzimy konkurent, marka Ssangyong również nie zamierza próżnować i szuka udziałów w lukratywnym segmencie swoim modelem o nazwie Chairman.

Luksus z Korei

Dyrektor zarządzający marką Ssangyong, Choi Hyung w rozmowie z zagranicznymi dziennikarzami poinformował, że jego konstruktorzy sprawdzili takie samochody jak Lexus LS, Audi A8 czy BMW 750 pod kątem właściwości jezdnych jakie oferują oraz poziomu komfortu. Zadaniem koreańskiej marki będzie nawiązanie bezpośredniej konkurencji z tymi samochodami.

Ssangyong Chairman W będzie zasilany ośmiocylindrową jednostką z widlastym układem cylindrów o pojemności 3,6 litra. Najbogatsza wersja będzie zasilana silnikiem o pojemności pięciu litrów. Auto będzie współpracować z siedmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Najprawdopodobniej samochód pojawi się na europejskim rynku, ale data jego premiery nie została jeszcze potwierdzona.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

SsangYong Tivoli
SsangYong Tivoli
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

Aktualności 2016-08-12

Nosorożec - Ssangyong Musso Sports

auto motor i sport 0000-00-00

Terenowy pick-up Ssangyong Musso Sports to chyba jedyny na świecie samochód, który wygląda tak, jak się nazywa - Musso znaczy nosorożec. A jak ma się ta nazwa do charakteru samochodu?

Komentuj:

~wroc 2008-02-01

nie trawię takiego "wzornictwa" , jest poprostu okrutne!

~krolik bags 2007-12-15

Nie wiem jak innych ale mnie Ssangyong zniechecil pierwszymi samochodami, fakt teraz zaczyna sie poprawiac (bynajmniej stylistycznie) ale to i tak niewiele daje:( Minie troche czasu zanim ludzie przekonaja sie do dziwolongow:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.