mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Luksusowa i szybka hybryda

Luksusowa i szybka hybryda

Człowiek, który był odpowiedzialny za stworzenie takich super-samochodów jak Aston Martin DB9 czy BMW Z8 zamierza wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie aby stworzyć całkowicie nowy model. Będzie to ekologiczny, a zarazem sportowy pojazd marki Fisker.

Luksusowa i szybka hybryda

Mowa jest tutaj o Henriku Fisker, który był założycielem firmy Fisker Automotive. Nie zamierza on porzucić swych "dynamicznych" korzeni tworząc nowy samochód. Według wstępnych zapowiedzi będzie to czterodrzwiowe coupe, którego cena nie będzie przekraczać 130 tysięcy złotych. Auto zostanie oficjalnie zaprezentowane podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Detroit. Pomimo charakterystycznej stylistyki nadwozia przypominającej inne samochodu stworzone przez tego Pana, jego wnętrze będzie całkowicie nowe.

Pod karoserią zostanie wykorzystana technologia hybrydowa, pozwalająca na doładowywanie samochodu prosto z gniazdka sieciowego. Przy pełnym załadowaniu baterii samochód będzie w stanie pokonać nawet 80 kilometrów. Gdy baterie będą bliskie wyczerpania, auto zasili konwencjonalna jednostka spalinowa. Zgodnie z zapowiedziami producenta samochód będzie dostępny w wersji benzynowej oraz wysokoprężnej. Na pełnym baku będzie można przejechać  grubo ponad tysiąc kilometrów.

Nowy samochód będzie bazowany na płycie podłogowej przygotowanej przez firmę Quantum Technologies. Jej inżynierowie współpracowali już przy tworzeniu modeli z napędem hybrydowym dla Toyoty, General Motors czy NASA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.