mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Luksusowy i ekologiczny

Luksusowy i ekologiczny

Trzeci rok z rzędu Jaguar może poszczycić się mianem najbardziej ekologicznego samochodu luksusowego. Tym razem to wyróżnienie zostało przyznane modelowi XJ w wersji 3.0 Diesel V6 Luxury.

Luksusowy i ekologiczny
Prestiżowy tytuł "Najbardziej ekologicznego luksusowego samochodu Wielkiej Brytanii" nadawany jest przez Environmental Transport Association’s Car Buyers Guide. Organizatorem tego plebiscytu był, jak co roku, angielski magazyn motoryzacyjny What Car?.

Organizatorzy plebiscytu brali pod uwagę nie tylko aspekty ekologiczne nowych samochodów, ale także właściwości użytkowe istotne dla przyszłych kierowców. Najbardziej ekologiczny samochód otrzymywał punkty także za ilość dostępnego miejsca i praktyczne rozwiązania, stosunkowo niskie koszty użytkowania oraz wyjątkową przyjemność z jazdy.

Inżynierowie Jaguara położyli duży nacisk nie tylko na elementy wpływające na ekologiczność samochodów, jak zużycie paliwa czy emisje gazów cieplarnianych, ale poszli o krok dalej i wprowadzili strategię zrównoważonego gospodarowania odpadami. Konstrukcja Jaguara XJ jest oparta w 50% na recyklingowanym aluminium, a w planach jest zwiększenie wykorzystania przetwarzanego materiału do 75%. Poziom zużycia energii potrzebny do adaptacji aluminium jest mniejszy o 95% niż w przypadku produkcji nowego surowca. Dzięki temu w procesie produkcyjnym ograniczono emisję CO2 o ponad 3 tony na jednym samochodzie.

- Silnik Diesla zaprojektowany przez inżynierów Jaguara do modelu XJ to bardzo zaawansowana technologicznie jednostka napędowa. Wykorzystanie go w jednym z lżejszych samochodów w klasie skutkuje rewelacyjnie niskimi emisjami CO2 na poziomie 184 g/km oraz tylko 0,142 g/km NOx. To jedyny samochód luksusowy, który łączy w sobie idealne osiągi podejściem proekologicznym” – powiedział Steve Fowler, redaktor naczelny magazynu What Car?.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XJ
Jaguar XJ
Cena podstawowa już od: 419 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar XJ Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar Jaguar XJ ekologia

Podobne wiadomości:

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Premiery 2017-07-14

Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w Genewie

Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w...

Aktualności 2017-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.