mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Luksusowy, szybki, elektryczny

Luksusowy, szybki, elektryczny

Koncern Chrysler nie porzucił planów zakładających stworzenie sportowego "dreamcara". Model Dodge Circuit EV, który został zaprezentowany podczas tegorocznych targów NAIAS jest jednym z przedstawicieli rodzącego się trendu sportowych, a zarazem ekologicznych wozów.

Luksusowy, szybki, elektryczny

Auto zostało zbudowane na płycie podłogowej Lotusa Europa. Już na pierwszy rzut oka widać, że inspiracją do stworzenia stylistyki nadwozia był legendarny już Dodge Viper. Charakterystyczny grill, niska postura oraz masywne zaokrąglenia mogą się kojarzyć tylko z nim.

Jednak najbardziej wyjątkową rzeczą w tym samochodzie jest jego serce. Dodge Circuit EV będzie oferować maksymalny poziom emocji bez udziału benzyny, a co za tym idzie - jakiegokolwiek negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Stanie się tak, gdyż pod maską samochodu został umieszczony silnik zasilany energią elektryczną, który praktycznie nie hałasuje.

Jednostka ENVI dysponuje mocą 268 koni mechanicznych i wykorzystuje najnowsze ogniwa litowo-jonowe, które będą zasilać elektryczny motor. Specjalnie zaprojektowany komputer będzie odpowiedzialny za optymalne dawkowanie energii. Od zera do setki auto rozpędzi się w czasie nie przekraczającym pięciu sekund. Do tego wszystkiego dochodzi zerowa emisja gazów cieplarnianych. Przy naładowanych do pełna akumulatorach będzie można przejechać od 240 do 322 kilometrów. Wszystko jest zależne od sposobu jazdy. Po zakończeniu zabawy będzie można pojechać do domu i podłączyć auto niczym ładowarkę od telefonu komórkowego do tradycyjnego kontaktu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge silnik elektryczny napęd elektryczny koncepty

Podobne wiadomości:

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic