mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lykan Hypercar, czyli bardzo drogo i bardzo szybko

Lykan Hypercar, czyli bardzo drogo i bardzo szybko

Segment szybkich, mocnych i drogich supersamochodów zarezerwowanych dla osób, które nie wiedzą, co już zrobić z pieniędzmi, ma się całkiem dobrze. Właśnie do tego grona dołączył kolejny model - Lykan Hypercar, stworzony przez arabską firmę motoryzacyjną W Motors.

Lykan Hypercar, czyli bardzo drogo i bardzo szybko
I to właśnie arabscy szejkowie są grupą docelową dla tego auta, które po raz pierwszy światło dzienne ujrzało zaledwie przed kilkoma dniami, podczas targów Qatar Motor Show w stolicy kraju, w Doha. Cena, bagatela, zaledwie 3,4 miliona dolarów. Gdyby jednak ktoś się zdecydował na taki wydatek, to i tak już może być za późno. Powstanie bowiem zaledwie siedem egzemplarzy Lykana Hypercar. Kto wie, być może już podczas wystawy wszystkie znalazły swoich właścicieli.

O tym, że arabska firma W Motors stworzy swoje superauto, wiadomo było już od lipca zeszłego roku, kiedy to firma W Motors ogłosiła oficjalnie jego powstanie. Plany były niezwykle ambitne. Miał to być najbardziej ekskluzywny hypercar (coś więcej niż supercar), który zaspokoi gusta najbardziej wymagających pasjonatów sportowych modeli.

Wprawdzie trudno się spodziewać takiej sytuacji, by na tych samych światłach spotkały się kiedyś przypadkowo Lykan Hypercar z Gumpertem bądź McLarenem, jednak właścicielom tych dwóch marek, a także innych supersportowych maszyn, z pewnością trochę mina zrzedła.

Lykan Hypercar na swoje miano zasłużył bowiem bez dwóch zdań. Przede wszystkim swoimi parametrami i uzyskanymi osiągami. Pod maską znajdziemy silnik benzynowy Flat 6 z podwójnym doładowaniem, który rozwija moc 750 koni mechanicznych. Do setki ten samochód rozpędza się w 2,8 sekundy i jest w stanie pojechać z prędkością ponad 390 km/h.

Sportowym osiągom towarzyszy niezwykle aerodynamiczna sylwetka, nadwozie wykonane w całości z włókien węglowych, zaś wewnątrz znajdziemy niezwykle komfortowe fotele, choć jednocześnie doskonale spełniające swoje funkcje podczas błyskawicznego przyspieszania. Ponadto nie mogło zabraknąć innych ekskluzywnych dodatków, które dodatkowo podkreślą wyjątkowość Lykana. Światła w technologii LED zostały ozdobione diamentami, w kabinie pojawiły się wstawki z prawdziwego złota oraz innych szlachetnych kamieni, a wyświetlacz jest trójwymiarowym hologramem.

 


Podobne wiadomości:

Unikatowy Bentley Mulsanne tylko na Środkowym Wschodzie

Unikatowy Bentley Mulsanne tylko na Środkowym...

Samochody luksusowe 2015-01-28

Niespodzianka dla naszych użytkowników

Niespodzianka dla naszych użytkowników

Samochody luksusowe 2015-04-03

Komentuj:

~maniuś 2013-02-05

Panie autor, sam Pan jesteś FLAT!

~juzuś 2013-02-01

z naszą Arrinerą nie mają szans

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando