mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lykan Hypersport bardzo rozchwytywany

Lykan Hypersport bardzo rozchwytywany

Arabska firma W Motors musi szybko zmienić plany sprzedażowe, gdyż ich pierwszy samochód cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Piekielnie drogiego Lykana Hypercar zamówiła już pokaźna liczba osób.

Lykan Hypersport bardzo rozchwytywany
Samochód swoją premierę miał kilka dni temu na targach Qatar Auto Show. To wyjątkowe superauto kosztuje bagatela 3.4 miliona dolarów. W Motors ogłosiło, że planuje stworzyć siedem egzemplarzy tego auta. Szefostwo będzie musiało jednak zweryfikować plany sprzedażowe.

Okazuje się, że do W Motors wpłynęło już 100 zamówień na ten samochód, a to już pokaźna liczba jak na tak drogie auto. Prezes arabskiej marki, Ralph Debbas, powiedział w jednym z wywiadów, że "pierwsze auta trafią do arabskich klientów, nawet jeśli dostaliśmy zamówienia z Rosji, Chin czy USA". To pokazuje, że na pewno powstanie więcej niż siedem aut. Produkcja samochodu najpierw rozpocznie się we Włoszech, w Turynie, a następnie zostanie przeniesiona do Dubaju lub Abu Zabi.

Hypersport posiada silnik sześciocylindrowy o przeciwległym układzie cylindrów. Jednostka umieszczona centralnie wspomagana jest przez dwie turbosprężarki. 750 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego to cechy charakterystyczne silnika. Pierwszą setkę Hypersport osiąga po upływie 2.8 sekundy. Auto maksymalnie może podróżować z prędkością 395 km/h.
Zobacz koniecznie: Wszystko o W Motors
Tematy w artykule: W Motors W Motors Lykan Hypercar

Podobne wiadomości:

Lykan Hypercar, czyli bardzo drogo i bardzo szybko

Lykan Hypercar, czyli bardzo drogo i bardzo...

Samochody luksusowe 2013-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.