M3 jako Touring

Firma Manhart Racing postanowiła zrobić coś, na co nie zdecydował się jeszcze bawarski koncern BMW. W nadwozie E91 kombi włożono dzikie serce z serii M.

M3 jako Touring

Na dobry początek należy zaznaczyć, że pod maskę samochodu nie trafił silnik, który znajduje się o obecnej generacji BMW M3. Inżynierowie umieścili w zatoce silnikowej pięciolitrowe V10 prosto z M5 kombi. Gdyby komuś był jeszcze mało to na dodatek zainstalowano ulepszone oprogramowanie silnika oraz wyścigowy wydech. W sumie wyszło frajdy na 550 koni mechanicznych.

Zmiany w silniku wymogły także modyfikacje w obrębie innych układów . Pojawił się dyferencjał o ograniczonym poślizgu, a także układ kierowniczy i przeniesienie napędu z M3. Do tego dołożono zawieszenie Bilstein PSS10 oraz układ hamulcowy Stoptech (sześciozaciskowy, tarcze 380mm z przodu, 355mm z tyłu).

Podczas gdy pod maską ukrywa się diabelska moc, z zewnątrz samochód wygląda prawie jak seryjna wersja z nadwoziem kombi. Dołożono kilka elementów, które sprawiają że auto optycznie urosło. Wewnątrz samochodu pojawiła się tapicerka Alcantara oraz wstawki z włókna węglowego.

Za BMW Serii 3 kombi, które przyspiesza do setki w 4,3 sekundy i rozpędza się do 320km/h fani będą musieli zapłacić 530 tysięcy złotych.

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 5
BMW Seria 5
Cena podstawowa już od: 212 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
BMW Seria 3
BMW Seria 3
Cena podstawowa już od: 130 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW M3 E92 w rękach Manhart Racing

auto motor i sport 0000-00-00

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.