mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > MINI w kryształach Svarovskiego

MINI w kryształach Svarovskiego

Nowy MINI Cooper błyszczy. I to dosłownie. Pewna para artystów z Kanady postanowiła przyozdobić kultowy samochód w bardzo nietypowy sposób. Wykorzystała do tego milion kryształów Svarovskiego w 40 kolorach.

MINI w kryształach Svarovskiego

Ken i Anne Burkitt z Ontario w Kanadzie postanowili przyozdobić ikonę brytyjskiej motoryzacji obrazkami charakterystycznymi dla Stanów Zjednoczonych. Przy pomocy wspomnianych kryształków stworzyli dzieło prezentujące dziesięć charakterystycznych elementów, kojarzących sie wyłącznie z USA.

Na MINI znajdziemy między innymi Biały Dom, Amerykańską flagę, Statuę Wolności czy wzgórza Holywood. Każdy pojedynczy kryształ został położony na samochodzie za pomocą ludzkich rąk. Auto zostało nazwane "Amerykańską Ikoną" i zostanie umieszczony w brytyjskim muzeum Picadilly Circus w Londynie.

Komentuj:

~Ktoś 2008-11-14

można go jedynie traktować jako dzieło sztuki-czytaj-współczesny kicz...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic