mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maerati zarobiło więcej niż Ferrari

Maerati zarobiło więcej niż Ferrari

Marka Maserati konsekwentnie zaczyna poszerzać gamę modelową. Idzie za tym również przyrost w wynikach sprzedaży. Po raz pierwszy marka odnotowała lepszy wynik finansowy niż Ferrari.

Od czasów przejęcia Maserati przez Ferrari w 1993 roku, marka z trójzębem na masce odnotowała lepszy kwartalny przychód. Maserati opublikowało kilka dni temu dane na temat zysku operacyjnego w trzecim kwartale tego roku. okazało się, że wynosi on 90 milionów euro. Jest to dwa razy lepszy wynik niż rok wcześniej. Pomiędzy lipcem, a sierpniem zysk operacyjny Ferrari wynosił odrobinę mniej, bo 89 milionów euro. W stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku firma zanotowała milionowy wzrost.

Jednym z powodów, dla którego udało się pokonać Ferrari w trzecim kwartale tego roku, było odejście z Ferrari wieloletniego szefa - Luca Cordero di Montezemolo. Ta decyzja przyniosła negatywne konsekwencje pod względem finansowym. Mimo wszystko, marka Ferrari nadal przynosi dużo większe zyski niż Maserati. Przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku stajnia z Maranello odnotowała zysk w wysokości 274 milionów euro. Maserati zarobiło w tym czasie 210 milionów euro.

Dzięki odświeżeniu modelu Quattroporte oraz wprowadzeniu Ghibli do oferty, Maserati od stycznia do września tego roku dostarczyło do klientów 26 428 samochodów.


Podobne wiadomości:

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły
Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły
Już podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć nowego crossovera z Wolfsburga, ale kilka tygodni wcześniej - 23 sierpnia - odbędzie się oficjalna prezentacja modelu. Dlatego Volkswagen cały czas podgrzewa atmosferę wokół modelu T-ROC.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic