mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maerati zarobiło więcej niż Ferrari

Maerati zarobiło więcej niż Ferrari

Marka Maserati konsekwentnie zaczyna poszerzać gamę modelową. Idzie za tym również przyrost w wynikach sprzedaży. Po raz pierwszy marka odnotowała lepszy wynik finansowy niż Ferrari.

Od czasów przejęcia Maserati przez Ferrari w 1993 roku, marka z trójzębem na masce odnotowała lepszy kwartalny przychód. Maserati opublikowało kilka dni temu dane na temat zysku operacyjnego w trzecim kwartale tego roku. okazało się, że wynosi on 90 milionów euro. Jest to dwa razy lepszy wynik niż rok wcześniej. Pomiędzy lipcem, a sierpniem zysk operacyjny Ferrari wynosił odrobinę mniej, bo 89 milionów euro. W stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku firma zanotowała milionowy wzrost.

Jednym z powodów, dla którego udało się pokonać Ferrari w trzecim kwartale tego roku, było odejście z Ferrari wieloletniego szefa - Luca Cordero di Montezemolo. Ta decyzja przyniosła negatywne konsekwencje pod względem finansowym. Mimo wszystko, marka Ferrari nadal przynosi dużo większe zyski niż Maserati. Przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku stajnia z Maranello odnotowała zysk w wysokości 274 milionów euro. Maserati zarobiło w tym czasie 210 milionów euro.

Dzięki odświeżeniu modelu Quattroporte oraz wprowadzeniu Ghibli do oferty, Maserati od stycznia do września tego roku dostarczyło do klientów 26 428 samochodów.


Podobne wiadomości:

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.