Mały Gullwing

Ostatnio w świecie motoryzacji panuje moda na tworzenie małych wersji produkowanych modeli. W ten trend wpada również Mercedes, który zapowiada stworzenie mniejszego modelu SLS.

Mały Gullwing

Zainteresowanie Mercedesem SLS po prezentacji we Frankfurcie było na tyle duże, że firma postanowiła poważnie zastanowić się nad poszerzeniem gamy ultra-sportowych modeli. Niemiecki producent chce jednak stworzyć modele, które będą dostępne nie tylko dla wąskiego grona odbiorców.

Mały SLS poza tym, że będzie kosztować mniej, będzie także mniejszy. Styliści mają zadbać o to by model nie stracił ani ułamka ze swojej agresywności. Prawdopodobnie nie będzie wyposażone w drzwi typu Gullwing, gdyż są one drogie w produkcji. W gamie modeli Mercedesa nowy samochód będzie pozycjonowany wyżej niż SLK 55 AMG. Dostępne będą dwie wersje nadwoziowe: coupe oraz roadster. Auto będzie rywalizować bezpośrednio z takimi modelami jak Porsche 911 Carrera oraz Audi R8.

Mniejsza odsłona modelu SLS będzie wyposażona w silnik montowany nad przednią osią, ale napęd będzie przekazywany na tył. Jednostka V8 z podwójnym doładowaniem wygeneruje moc rzędu 507 koni mechanicznych. Za przekazywanie napędu będzie odpowiadać siedmiostopniowa skrzynia biegów. Sprint do setki potrwa nie więcej niż 4,5 sekundy.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes roadstery Gullwing Mercedes SLS

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

~MasterLease 2009-11-28

Wybaczcie, ale to jakiś bzdurny artykuł... Zero konkretów + fotomontaż skurczonego SLS 6,3... Szkoda na czytanie. Radzę dać sobie spokój z umieszczaniem tego pokroju atrykulików.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.