Mały Lexus

Lexus przygotowuje się do debiutu pięciodrzwiowego kompaktu podczas tegorocznych targów we Frankfurcie. Luksusowy wydział Toyoty zamierza wypuścić na rynek samochód, który będzie bezpośrednim konkurentem dla BMW Serii 1 oraz Audi A3.

Mały Lexus

Jak dotąd przedstawiciele japońskiego koncernu zaprzeczali, że szykuje się kolejny konkurent na rynku europejskich graczy w kompaktowym segmencie premium. Jednak europejskie kierownictwo Lexusa stwierdziło, że segment ten jest zbyt lukratywny żeby go pomijać.

Jak donosi magazyn AutoCar samochód otrzyma jedną z tych nazw: BS albo CS. Auto trafi na rynek z napędem hybrydowym. Wersja z silnikiem wysokoprężnym nie wchodzi póki co w grę. Pod maską modelu znajdzie się silnik z modelu HS250h, który właśnie debiutuje na rynku amerykańskim. Czterocylindrowa jednostka o pojemności 2,4 litra przy pomocy silnika elektrycznego wyprodukuje 187 koni mechanicznych.

Podobnie jak model z serii HS, nowy kompakt także będzie napędzany na przód. Powstanie jednak na nieco innej płycie podłogowej. Na razie auto ukrywa się pod nazwą C-Premium. Wersję studyjną zobaczymy jesienią podczas targów we Frankfurcie. Wersja produkcyjna powinna trafić na rynek jesienią 2010 roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Premium kompakt premium

Podobne wiadomości:

Wodorowy Lexus już za cztery lata

Wodorowy Lexus już za cztery lata

Technika 2016-11-25

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

~Segment C-Premium się trochę zapcha... 2009-07-24

Jest już BMW 1, Merc A, Volvo C30, Audi A3, AR 147/Milano, Lancia Delta, teraz jeszcze Lexus ?? Jest 6 kompaktów tej klasy. Zaraz Infinity, Jaguar i SAAB stworzą kompakty :) Wiem, że Porsche planuje "golfa" i to być może jeszcze w przyszłym roku......

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport