mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mały Rolls-Royce w drodze

Mały Rolls-Royce w drodze

Legendarny producent ultra-luksusowych limuzyn z Wysp Brytyjskich zamierza za trzy lata wydać na rynek nowy samochód. Pod względem gabarytów będzie on mniejszy od dotychczasowych modeli, co wpłynie również na jego cenę.

Mały Rolls-Royce w drodze

Dyrektor zarządzający Rolls-Royce Motor Cars Ltd., Ian Robertson zapowiedział, że niebawem ruszy budowa drugiej linii montażowej w fabryce Goodwood, czyli jedynym miejscu na świecie, gdzie produkuje się te luksusowe auta. Takie rozwiązanie pozwoli na montaż 800 egzemplarzy nowego modelu w ciągu roku.

Według szefostwa brytyjskiej marki nowy model będzie mniejszy od Phantoma, ale pomimo tego nadal pozostanie bardzo okazałym pojazdem. Wielkością będzie porównywalny z nowym BMW Serii 7. Jak na razie wstępny projekt nowego auta został już zaakceptowany w grudniu, a teraz jest on dokładnie analizowany pod okiem inżynierów.

Płyta podłogowa oraz silnik będą konstruowane na specjalne potrzeby "małego Rolls-Royce`a". Najprawdopodobniej będzie to jednostka o pojemności 6,75 litra. Wiele rozwiązań technologicznych oraz elektronicznych będzie pochodzić od niemieckiego BMW, pod którego skrzydłami są Brytyjczycy. Można więc powiedzieć, że auto będzie posiadać trochę "bawarskiego" DNA, ale pomimo tego nie trzeba będzie się obawiać, że zatraci ono swą dystynkcję i prestiż.

Pomimo zapowiedzi, że cena będzie nieco odbiegać od pozostałych modeli ze stawki to i tak za nowego Rolls-Royce`a trzeba będzie słono zapłacić. Najnowsze dzieło brytyjskich konstruktorów kosztować będzie gdzieś pomiędzy 750-950 tysięcy złotych. Oczywiście w zależności od wybranych opcji wyposażeniowych.

Czytaj także:

Phantom zrzuca dach (2007-01-02)

Rolls-Royce blisko Polski (2006-12-22)

Rekordowa dostawa modeli Rolls-Royce Phantom (2006-12-14)

Tematy w artykule: Rolls-Royce

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar...

Premiery 2017-07-28

Komentuj:

~hmmmmm 2007-01-17

mała fura na "7" dobre :D

~Super 2007-01-17

Ale z koro RR należy do BMW to przydało by się Diesle wprowadzić i powiększyć stanowczo paletę modelową.A diesle to V8-V10-V12.I benzynowe V8-V10 i naped Hybrydowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.