mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mansory Mercedes-Benz G500 4x4^ - smerfowy dinozaur

Mansory Mercedes-Benz G500 4x4^ - smerfowy dinozaur

Zdaje się, że na świecie sprzedaje się ostatnio więcej lanserskich i kolorowych wersji słynnej Gelendy, niż jej pierwotnej odmiany skoncentrowanej jedynie na poruszaniu się w ciężkim terenie. Takie też jest nowe Mansory - lans przez duże L. A teren? Jaki teren!

Mansory Mercedes-Benz G500 4x4^ - smerfowy dinozaur

Czy da się z samochodu terenowego wyposażonego w silnik V8 biturbo i zawieszonego tak wysoko nad ziemią, zrobić auto jeszcze bardziej rzucające się w oczy? Słynny tunerMansory uważa, że wystarczy dodać kilka kilogramów włókna węglowego i warstwę niebieskiej farby. Mercedes-Benz G500 Mansory otrzymał zmodyfikowana osłonę chłodnicy z nowym żebrowaniem i bardziej uwydatnionym logo. Reflektory umieszczono w tubach z włókna węglowego, a cały przód auta obwieszono diodami LED. Bardzo nadmuchana maska silnika także została zrobiona z włókna węglowego, a wielki wlot powietrza umieszczony na jej środku w jeszcze lepszym stopniu ma chłodzić wielki silnik.

Oczywiście, jak to zwykle bywa przy takich projektach, agresywny wygląd to nie wszystko. Mansory oferuje klientom zakup specjalnego pakietu podnoszącego moc silnika. Dzięki niemu silnik 4.0 V8 biturbo generuje o 67 KM i 100 Nm więcej niż seryjna odmiana - daje to łączną moc 480 KM i 710 Nm momentu obrotowego.
Modyfikacji uległo także wnętrze. Tuner dorzucił tutaj kilka dodatków z włókna węglowego m.in. kierownicę, a także nowa tapicerkę foteli. Na pokładzie znalazły się także aluminiowe nakładki na pedały.

Podniesione zawieszenie oparte na dwóch amortyzatorach, szerokie nadkola, terenowe opony i stalowe osłony podwozia - czy to wystarczy aby skusić właściciela tak drogiego lanserskiego auta o wjazdu w błoto? Tak owszem, ale tylko w sytuacji gdy błoto znajdzie się na asfalcie modnej ulicy w centrum miasta. Las, jezioro, polna droga? To odpada. Szkoda lakieru.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mansory

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?