Marcos GTC

Podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Londynie, zostanie zaprezentowany Marcos GTC. Jest to ulepszona konstrukcja modelu TSO coupe, który potrafił rozwinąć prędkość 305 km/h.

Marcos GTC

Samochód otrzymał ponad 150 ulepszeń, które były efektem setek godzin testów oraz sugestii klientów. Pod maską tego sportowego coupe ukrywać się będzie ośmiocylindrowa jednostka o pojemności 6,0 litrów, dostarczająca mocy rzędu 450 koni mechanicznych. Silnik ten zapożyczono z Chevroleta Corvette, lecz zostanie w nim zmodyfikowany system zarządzania jednostką oraz układ wydechowy. Doskonała wydajność została osiągnięta w dużej mierze dzięki niskiej wadze samochodu, która wynosi zaledwie 1125 kg. Rozkręcenie się do 'setki' zajmie mu tylko 4,1 sekundy, a test 80 - 120 km/h zalicza w 2,1 sekundy.

W porównaniu z ubiegłoroczną wersją, nowy Marcos posiada dużo lepszą widoczność oraz bardziej obszerne wnętrze. Konstrukcja nadwozia została również ulepszona, przez co jest lżejsza oraz bardziej wytrzymała. Producent auta ma nadzieje, że ciężka praca konstruktorów zostanie doceniona, a sam pojazd zdobędzie popularność, kładąc na deski swoich konkurentów zarówno pod względem wykonania jak też i dynamiki.

Produkcja jednego egzemplarza póki co trwa tydzień, lecz do końca roku wydajność ma zostać podwojona. Pojazd będzie dostępny dla klientów w cenie nie przekraczającej 280 tysięcy złotych. Tony Stelliga, właściciel firmy Marcos zapewnia, że niebawem po premierze pojawi się także model o nadwoziu targa.

Czytaj także:

Caparo zadebiutuje w Goodwood (2006-06-28)
Tematy w artykule: Marcos GTC

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Właściciele samochodów osobowych i ciężarowych zapłacą w przyszłym roku jeszcze więcej za brak OC. Maksymalna kara za jazdę bez obowiązkowego ubezpieczenia może wynieść nawet 6300 zł.