mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Marussia w produkcji, pierwszy salon otwarty

Marussia w produkcji, pierwszy salon otwarty

Pierwszy supercar z Rosji jest właśnie produkowany. Firma Marussia Motors rozpoczęła montaż modeli B1 oraz B2 oraz otworzyła pierwszy salon sprzedaży w centrum Moskwy.

Marussia w produkcji, pierwszy salon otwarty

Pierwsze wieści na temat supersamochodu od naszych wschodnich sąsiadów napłynęły pod koniec 2008 roku. Wtedy plany były troszkę inne. model B1 prócz niebanalnej stylistyki miał mieć na wyposażeniu hybrydowy układ napędowy. W kwestii silnika plany zostały chwilowo porzucone, ale stylistyka pozostała. Prócz niego w gamie modelowej pojawił się także inspirowany myśliwcem model B2.

Okazuje się, że oba samochody są wyposażone w montowany centralnie silnik V6 o pojemności 3,5 litra. Jednostka została stworzona przez Coswortha i będzie dostępna w trzech różnych wersjach: 300, 360 oraz 420-konnej. W połączeniu z ultralekkim nadwoziem całość waży zaledwie 1.100 kilogramów. Takie zestawienie pozwala osiągnąć 100km/h w przeciągu 3,2 sekundy od startu.

Samochody Marussia cieszą się już dużym zainteresowaniem. To wszystko za sprawą ceny, która w przeliczeniu wynosi 410 tysięcy złotych. Firma zamierza produkować aż 10 tysięcy egzemplarzy rocznie, ale to dopiero w 2014 roku. W przyszłym roku na targach we Frankfurcie zaprezentowany zostanie model F2 SUV.


Podobne wiadomości:

W70 - supersamochód z Florydy

W70 - supersamochód z Florydy

Samochody luksusowe 2014-11-12

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Samochody luksusowe 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.