mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Marzenia Porsche o Formule 1

Marzenia Porsche o Formule 1

W 2011 roku producent aut z Zuffenhausen podjął decyzje o powrocie na Circuit de la Sarthe. Gdzieś w zakamarkach siedziby pojawiły się jednak głosy o próbie walki w Formule 1.

Marzenia Porsche o Formule 1
Porsche to marka, która na rynek dostarcza auta sportowe i supersportowe. Jednak gdy rywalizujesz  w takim segmencie to musisz swoje zapewnienia i produkty popierać faktycznymi dowodami i argumentami. A takim są sukcesy na torze w topowych seriach.

Porsche to legenda 24h Le Mans. Niemcy na swoim koncie mają najwięcej wygranych ze wszystkich producentów, którzy rywalizowali na Circuit de la Sarthe - 16 zwycięstw. Powrót do walki w najsławniejszym z wyścigów długodystansowych to wielkie wydarzenie i zarazem powrót na drogę, która firma obrała kilkadziesiąt lat temu. W firmie pojawiły się jednak osoby, które chciały pójść w innym kierunku.

Porsche musiało powrócić do sportu motorowego w najpoważniejszym z możliwych scenariuszy. Podobno część z ludzi dowodzących niemieckim producentem aut sportowych chciało by marka z Zuffenhausen spróbowała swoich sił w Formule 1. Pierwotnie mówiło się o tym, ze do najpopularniejszej i najbardziej prestiżowej serii wyścigowej wejdzie sam koncern Volkswagen do której obecnie należy Porsche.

W jednym z ostatnich wywiadów szef działu badawczo rozwojowego, Wolfgang Hatz zdradził, że Porsche rozważało wejście do F1. "Ostateczna decyzja była tą najbardziej logiczną", powiedział serwisowi Autocar Hatz. Jeden z szefów Porsche podtrzymuje stanowisko Volkswagena, które mówi, że w F1 za dużo jest polityki. Hatz uważa, że bolączką F1 jest zbyt duża zależności wyników od opon. Za mało jest swobody w opracowywaniu silnika oraz konstrukcji auta.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche Le Mans Formula 1

Podobne wiadomości:

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Aktualności 2017-10-23

Porsche 911 GT3: z drogi na tor

auto motor i sport 0000-00-00

Poprzednia 911-tka była dostępna aż w 22 odmianach do wyboru. Nowa generacja właśnie zaczyna swoją drogę ku poszerzeniu oferty.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando