mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Marzenia Porsche o Formule 1

Marzenia Porsche o Formule 1

W 2011 roku producent aut z Zuffenhausen podjął decyzje o powrocie na Circuit de la Sarthe. Gdzieś w zakamarkach siedziby pojawiły się jednak głosy o próbie walki w Formule 1.

Marzenia Porsche o Formule 1
Porsche to marka, która na rynek dostarcza auta sportowe i supersportowe. Jednak gdy rywalizujesz  w takim segmencie to musisz swoje zapewnienia i produkty popierać faktycznymi dowodami i argumentami. A takim są sukcesy na torze w topowych seriach.

Porsche to legenda 24h Le Mans. Niemcy na swoim koncie mają najwięcej wygranych ze wszystkich producentów, którzy rywalizowali na Circuit de la Sarthe - 16 zwycięstw. Powrót do walki w najsławniejszym z wyścigów długodystansowych to wielkie wydarzenie i zarazem powrót na drogę, która firma obrała kilkadziesiąt lat temu. W firmie pojawiły się jednak osoby, które chciały pójść w innym kierunku.

Porsche musiało powrócić do sportu motorowego w najpoważniejszym z możliwych scenariuszy. Podobno część z ludzi dowodzących niemieckim producentem aut sportowych chciało by marka z Zuffenhausen spróbowała swoich sił w Formule 1. Pierwotnie mówiło się o tym, ze do najpopularniejszej i najbardziej prestiżowej serii wyścigowej wejdzie sam koncern Volkswagen do której obecnie należy Porsche.

W jednym z ostatnich wywiadów szef działu badawczo rozwojowego, Wolfgang Hatz zdradził, że Porsche rozważało wejście do F1. "Ostateczna decyzja była tą najbardziej logiczną", powiedział serwisowi Autocar Hatz. Jeden z szefów Porsche podtrzymuje stanowisko Volkswagena, które mówi, że w F1 za dużo jest polityki. Hatz uważa, że bolączką F1 jest zbyt duża zależności wyników od opon. Za mało jest swobody w opracowywaniu silnika oraz konstrukcji auta.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche Le Mans Formula 1

Podobne wiadomości:

Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym

Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i...

Aktualności 2017-07-12

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series - jeszcze szybciej i drożej

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series -...

Samochody luksusowe 2017-06-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman