mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maserati Alfieri do produkcji w 2016

Maserati Alfieri do produkcji w 2016

Maserati Alfieri, które zaprezentowano w tym roku w Genewie, już w 2016 roku może pojawić się na drogach. Co więcej, planowana jest także wersja z otwartym dachem.

Maserati Alfieri do produkcji w 2016

Najprawdopodobniej Maserati nie zdecyduje się już na zmianę nazwy tego modelu. Sportowe coupe będzie modelem, na którym w głównej mierze będzie się opierać sprzedaż Maserati w następnych latach. Do 2018 włoska marka zamierza sprzedawać rocznie ponad 75 tysięcy samochodów.

Mimo dość sporego wolumenu, Maserati nadal zamierza pozostać ekskluzywną marką, serwującą luksus na najwyższym poziomie połączony ze sportowymi emocjami. Podobno Alfieri jest idealnym samochodem aby spełnić te oczekiwania.

Alfieri powstaje na zmodyfikowanej płycie głównej, która została wykorzystana do budowy modeli Ghibli oraz Quattroporte. Ten pierwszy model sprawdziła niedawno redakcja auto motor i sport. Bazowy model będzie wyposażony w silnik V6 o pojemności trzech litrów wspomagany przez turbodoładowanie. Jednostka dysponuje mocą 410 KM. Najmocniejszym wariantem w gamie będzie silnik o mocy 520 KM, przekazujący napęd na wszystkie koła.

Oficjalne ceny Maserati Alfieri nie są jeszcze znane, ale można się spodziewać, że będą oscylować w okolicach 315 tys. zł. za wersję podstawową.

 

Tematy w artykule: Maserati Maserati Alfieri

Podobne wiadomości:

Alfa 4C, Audi RS6, Maserati GranTurismo i...

auto motor i sport 0000-00-00

Audi RS6 chce cały świat położyć na łopatki, Porsche Boxster GTS to brzytwa tak samo dobra na drogę jak na tor, Maserati GranTurismo dźwiękiem silnika wywołuje lawiny, natomiast Alfa Romeo 4C to supersamochód w wersji mini. Cztery spojrzenia na sportowe auta.  

Maserati ma 100 lat!

auto motor i sport 0000-00-00

1 grudnia 1914 roku w Bolonii kierowca wyścigowy i założyciel firmy - Alfieri Maserati, otworzył z braćmi pierwszy warsztat samochodowy w Bolonii. Firma przetrwała dwa największe, w historii świata, konflikty i teraz robi jedne z najlepszych aut sportowych na Ziemi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.