mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maserati Alfieri do produkcji w 2016

Maserati Alfieri do produkcji w 2016

Maserati Alfieri, które zaprezentowano w tym roku w Genewie, już w 2016 roku może pojawić się na drogach. Co więcej, planowana jest także wersja z otwartym dachem.

Maserati Alfieri do produkcji w 2016

Najprawdopodobniej Maserati nie zdecyduje się już na zmianę nazwy tego modelu. Sportowe coupe będzie modelem, na którym w głównej mierze będzie się opierać sprzedaż Maserati w następnych latach. Do 2018 włoska marka zamierza sprzedawać rocznie ponad 75 tysięcy samochodów.

Mimo dość sporego wolumenu, Maserati nadal zamierza pozostać ekskluzywną marką, serwującą luksus na najwyższym poziomie połączony ze sportowymi emocjami. Podobno Alfieri jest idealnym samochodem aby spełnić te oczekiwania.

Alfieri powstaje na zmodyfikowanej płycie głównej, która została wykorzystana do budowy modeli Ghibli oraz Quattroporte. Ten pierwszy model sprawdziła niedawno redakcja auto motor i sport. Bazowy model będzie wyposażony w silnik V6 o pojemności trzech litrów wspomagany przez turbodoładowanie. Jednostka dysponuje mocą 410 KM. Najmocniejszym wariantem w gamie będzie silnik o mocy 520 KM, przekazujący napęd na wszystkie koła.

Oficjalne ceny Maserati Alfieri nie są jeszcze znane, ale można się spodziewać, że będą oscylować w okolicach 315 tys. zł. za wersję podstawową.

 

Tematy w artykule: Maserati Maserati Alfieri

Podobne wiadomości:

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Samochody luksusowe 2016-05-31

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross