mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maserati Alfieri w 2016 roku

Maserati Alfieri w 2016 roku

a 100. urodziny marka Maserati pokazała w Genewie przepiękny model koncepcyjny Alfieri. Auto trafi do seryjnej produkcji i na rynku pojawi się w 2016 roku.

Maserati Alfieri w 2016 roku
Priorytetem dla Maserati na dzień dzisiejszy jest SUV Levante, który na rynku zobaczymy w przyszłym roku. Za 4 lata Maserati zamierza pokazać światu całkowicie nową wersję czteroosobowego coupe - GranTurismo. Mniejszy model, zapewne dwuosobowy prawdopodobnie pod nazwą Alfieri trafi na rynek w 2016 roku, zaś rok później Włosi pokażą wersję z odkrytym dachem.

Taki plan Harald Wester, prezes Maserati przedstawił na specjalnej konferencji koncernu Fiat Chrysler. Włosi chcą swoją gamę modelową rozszerzyć z czterech aut do sześciu. W zeszłym roku firma sprzedała 15 400 samochodów. Plan na rok 2018 to 75 tys. sztuka aut rocznie. Co ciekawe pierwotny plan zakładał roczną sprzedaż na poziomie 50 tys. sztuk.Model Alfieri na rynku będzie rywalizował z Porsche 911 oraz Jaguarem F-Typem.

Podobne wiadomości:

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja...

Aktualności 2016-04-19

Maserati Quattroporte Diesel - Koniec Świata

auto motor i sport 0000-00-00

Nazywa się Maserati, do setki przyspiesza w 6,3 s i na jednym zbiorniku paliwa potrafi przejechać tysiąc kilometrów – jeszcze niedawno takie zdanie nie miało szans być prawdziwe. Ale dzisiaj już jest – za sprawą flagowego Quattroporte z silnikiem Diesla.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.