mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maserati CC: Luksus po włosku

Maserati CC: Luksus po włosku

Na bazie Alfa Romeo 166 w 2008 roku Maserati zaprezentuje swój nowy model Coupe-Cabrio. Wyposażony w składany dach z twardej blachy Maserati ma kosztować około 80 tys. euro i być tak samo twardym jak ów dach, konkurentem dla Mercedesa SL.

Maserati CC: Luksus po włosku

Współpraca między Alfa Romeo i Maserati przynosi pierwsze owoce. Czy będą one dorodne? Wydaje się, że tak. W końcu i Maserati i Alfa niejednokrotnie potwierdzały swój wrodzony talent do tworzenia pięknych aut. Jednak w przypadku nowego modelu CC ostateczną odpowiedź poznamy w 2008 roku. Wówczas właśnie na salony wjedzie napędzany na obie osie, spadkobierca płyty podłogowej od Alfa Romeo 159, 166, Bebra, Spider – Maserati Cabrio-Coupe.

Design Maserati CC zaprojektował Pininfarina. Najprawdopodobniej auto otrzyma 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 280 KM. Wydaje się, że taka jednostka napędowa to jednak za mało jak na samochód tej klasy. Dla porównania model Mercedesa SL 500 dysponuje mocą 305 KM, natomiast SL 600 500 KM. Do zmiany biegów w Maserati kierowca będzie się mógł posługiwać przekładnią sześciobiegową w „manualu” lub automatyczną.

Zobacz galerię Maserati z Tokyo Motor Show 2005


Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Aktualności 2016-12-28

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie śmiertelnicy

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie...

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

~Artur Rajzyngier 2006-07-29

Ja wole Maserti Quattroporte Sport GT. Ponieważ lubie sportowy wygląd! Ale z innej strony patrząc, Maseratti CC jest od igo tańszy. Maserati Quattroporte Sport GT kosztuje ok. 470 tyś. PLN, a Maserati CC będzie kosztował tylko ok.400 tyś!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.