mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maserati CC: Luksus po włosku

Maserati CC: Luksus po włosku

Na bazie Alfa Romeo 166 w 2008 roku Maserati zaprezentuje swój nowy model Coupe-Cabrio. Wyposażony w składany dach z twardej blachy Maserati ma kosztować około 80 tys. euro i być tak samo twardym jak ów dach, konkurentem dla Mercedesa SL.

Maserati CC: Luksus po włosku

Współpraca między Alfa Romeo i Maserati przynosi pierwsze owoce. Czy będą one dorodne? Wydaje się, że tak. W końcu i Maserati i Alfa niejednokrotnie potwierdzały swój wrodzony talent do tworzenia pięknych aut. Jednak w przypadku nowego modelu CC ostateczną odpowiedź poznamy w 2008 roku. Wówczas właśnie na salony wjedzie napędzany na obie osie, spadkobierca płyty podłogowej od Alfa Romeo 159, 166, Bebra, Spider – Maserati Cabrio-Coupe.

Design Maserati CC zaprojektował Pininfarina. Najprawdopodobniej auto otrzyma 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 280 KM. Wydaje się, że taka jednostka napędowa to jednak za mało jak na samochód tej klasy. Dla porównania model Mercedesa SL 500 dysponuje mocą 305 KM, natomiast SL 600 500 KM. Do zmiany biegów w Maserati kierowca będzie się mógł posługiwać przekładnią sześciobiegową w „manualu” lub automatyczną.

Zobacz galerię Maserati z Tokyo Motor Show 2005


Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Aktualności 2017-02-02

Alfa Romeo Stelvio – ruszyła sprzedaż

Alfa Romeo Stelvio – ruszyła sprzedaż

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

~Artur Rajzyngier 2006-07-29

Ja wole Maserti Quattroporte Sport GT. Ponieważ lubie sportowy wygląd! Ale z innej strony patrząc, Maseratti CC jest od igo tańszy. Maserati Quattroporte Sport GT kosztuje ok. 470 tyś. PLN, a Maserati CC będzie kosztował tylko ok.400 tyś!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Niemiecki producent opublikował kolejne grafiki ukazujące kolejne wcielenie popularnego modelu Jetta. samochód zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Detroit.