mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maserati Ghibli zadebiutuje w Genewie

Maserati Ghibli zadebiutuje w Genewie

Kilkanaście dni temu Maserati zaprezentowało najnowszą generację flagowej limuzyny, czyli model Quattroporte. Limuzyna ta, to pierwszy model, który odświeża gamę włoskiego producenta. Następnym ważnym modelem będzie Maserati Ghibli.

Maserati Ghibli zadebiutuje w Genewie
Quattroporte zadebiutuje podczas styczniowych targów motoryzacyjnych w Detroit. Nowością w tym modelu będzie silnik V6, nad konstrukcją, którego pracują inżynierowie z Ferrari. Razem z nowym silnikiem do Quattroporte trafi napęd przekazywany na wszystkie koła.

Quattroporte to pierwszy model, w którym Włosi pokładają ogromne nadzieje. Drugim ważnym dla Maserati autem będzie Ghibli, mniejsza limuzyna, która ma na rynku konkurować z  Mercedesem E Klasą i BMW Serii 5. Auto zostanie zaprezentowane wcześniej niż pierwotnie przewidywano, gdyż pojawi się już podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, w marcu 2013 roku.  

Trzecim autem, które pomoże Włochom walczyć z konkurencją ma być pierwszy SUV z trójzębem na masce, model Levante. Auto będzie dzieliło platformę z Jeepem Grand Cherokee, a jego produkcja rozpocznie się w 2014 roku.

Podobne wiadomości:

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

~Adam 2013-04-04

Oglądałem nowe Maserati Quattroporte piękny samochód, a praca silnika to rozkosz dla uszu. Silnik od Ferrari za to znacznie niższa cena.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic