mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maserati Quattroporte na 5

Maserati Quattroporte na 5

Maserati Quattroporte zaczyna rozdawać karty w segmencie aut luksusowych. Po świetnych wynikach sprzedaży włoskiej marki w skali globalnej (+25%) również flagowy model Maserati notuje wysokie wyniki popularności. Model Quattroporte zdobył aż 5 międzynarodowych nagród.

Maserati Quattroporte na 5

Wyróżnienia dotarły z pięciu europejskich krajów. Pierwszym z nich są Niemcy gdzie Maserati Quattroporte tryumfowało w plebiscycie najbardziej poczytnego magazynu motoryzacyjnego „Auto Motor und Sport”. 100 000 czytelników uznało luksusową, włoską limuzynę za „Najlepsze auto roku 2006”, podkreślając walory stylistyczne oraz elegancję Maserati. Samochód został również nagrodzony tą samą nagrodą w holenderskim wydaniu „Auto Motor und Sport”.

We Włoszech obchodzący swoje 50-lecie, magazyn “Quattroruote”, nagrodził model Maserati tytułem „The car I prefer 2006” – czyli samochodu najbardziej preferowanego przez tamtejszych czytelników. To już trzeci z rzędu tryumf Quattroporte we włoskim magazynie w klasie aut luksusowych.

Ważna nagroda dotarła także z Francji, a dokładniej z “Automobile Magazine”. Maserati zostało wybrane również tam „Najlepszym samochodem luksusowym roku”. Identycznie model Quattroporte ocenili także Szwajcarzy za pośrednictwem magazynu „Auto Illustrierte”. To już druga z rzędu wygrana Maserati w tym konkursie.

Pięć nowych tytułów dołączy do bogatej kolekcji Maserati Quattroporte. Od debiutu seryjnej wersji we wrześniu 2003 roku czterodrzwiowa limuzyna otrzymała aż 27 międzynarodowych nagród na czele z prestiżowym tytułem „Wallpaper Design Award 2004” i „Best Limo of the Year 2005” przyznawanym przez brytyjski Top Gear.

Czytaj także:

Maserati Quattroporte Sport GT 2005-11-14

2 nowe Quattroporte 2005-08-03
Tematy w artykule: Maserati Maserati Quattroporte

Podobne wiadomości:

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Komentuj:

~Wojtek 2013-05-14

Nie ma się czemu dziwić są osoby które potrzebuję 4 drzwiowy sportowy samochód a Quattroporte spełnia wszystkie te wymagania, do tego jest to samochód elegancki i luksusowy. Prowadzenie go to czysta przyjemność.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.