Maserati kombi?

Według włoskiej gazety La Repubblica nowy projekt Maserati, jeżeli kiedykolwiek ujrzy światło dzienne, nie będzie nosił nazwy legendarnej marki. Cinqueporte, projekt który jest owocem współpracy StudioM oraz Studio Torino to nietypowe kombi.

Maserati kombi?

Na razie samochód nie powstał w skali jeden do jednego. Prezentowane zdjęcie ukazuje model w skali 1:4. Prawdopodobnie samochód zostanie wyprodukowany, ale póki, co ma być to jeden egzemplarz. Jest on przygotowywany na specjalne zlecenie dla klienta z arabskiego kraju. Jego dane są póki co ściśle chronione. Wiadomo tylko, że przyszły nabywca ma już w swojej kolekcji unikatowe modele Ferrari o nadwoziu kombi. Wykorzystuje je do konkretnego celu - polowań, które odbywają się w specyficznych pustynnych warunkach.

Pod maską pozostawiono ten sam silnik, gdyż jest na tyle mocny, że ze spokojem poradzi sobie z nowym nadwoziem. Poza dodatkowymi drzwiami z tyłu samochodu, bagażnikiem, samochód będzie się wyróżniać perłowym lakierem. Słupki środkowe będą pomalowane na głęboką czerń. Z przodu został zmieniony zderzak, na nieco bardziej agresywny z większymi wlotami powietrza.

Jednym z zadań stojących przed konstruktorami jest przeniesienie baku paliwa. Dotychczas znajdował się on praktycznie za tylną kanapą, zabierając miejsce potencjalnemu bagażnikowi. Teraz przy składanych tylnych oparciach, konstruktorzy będą musieli opracować alternatywne wyjście, spełniające reguły homologacji.


Podobne wiadomości:

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja...

Aktualności 2016-04-19

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

~ML 2008-02-15

Bez sensu

~robin 2008-02-14

ROTFL :D Ferrari na polowania :D dobre :D

~Pawel 2008-02-12

Czemu chory. Jak ktos ma kasę to sobie życzy...

~sylwia 2008-02-11

CHORY POMYSL!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.