mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maserati stworzy bliźniaka Alfy 4C

Maserati stworzy bliźniaka Alfy 4C

W wywiadzie udzielonym magazynowi Evo, prezes Maserati, Harald Wester zdradził kilka szczegółów dotyczących modelu z trójzębem na masce wyposażonego w silnik umieszczony centralnie.

Maserati stworzy bliźniaka Alfy 4C
Nowy model będzie miał 4.4 metry długości i będzie oparty na konstrukcji monocoque wykonanej z włókna węglowego. Dzięki temu samochód mógłby ważyć w okolicach 1200 kg. Auto byłoby czymś na wzór Alfy Romeo 4C jednak dostosowane do wizerunku Maserati.

GranSport bo tak ma się nazywać nowy model, który będzie wyposażone w silnik 4.7 litra V8, który ma dostarczać 454 KM mocy. Druga opcja zakłada zamontowanie jednostki V8 wyposażonej w turbosprężarkę.

"Chcę by ten model był lepszy w prowadzeniu niż 911 Turbo i przy tym kosztował mniej. Nie chcemy ograniczać liczby sztuk tego auta, ale powiedzmy, że rocznie będziemy wytwarzać coś pomiędzy 1500 a 2000 sztuk rocznie", zdradził Harald Wester.

Na razie jednak Maserati GranSport to projekt, który jeszcze nie został potwierdzony. Jednak jak widać plan dotyczący tego auta jest ambitny i wydaje się bardzo dopracowany. Jeśli do tego dodamy pozytywne nastawienie prezesa Maserati to jest bardzo duża szansa by auto otrzymało zielone światło i trafiło do produkcji w 2015 roku.
Tematy w artykule: Maserati Maserati Gransport

Podobne wiadomości:

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie
Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie
Jeszcze w tym roku pojawi się na rynku trzecia generacja flagowego Bentleya, a tymczasem brytyjski producent wprowadza na rynek pożegnalną wersję aktualnej wersji modelu Continental.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic