mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maserati zapowiada trzy nowe modele

Maserati zapowiada trzy nowe modele

Targi w Paryżu to impreza, na której Maserati pokazuje usportowioną wersję swojego kabrioletu - GranCabrio MC. Stolica Francji to również miejsce, gdzie Włosi zapowiedzieli nowe modele, które pojawią się w niedalekiej przyszłości.

Maserati zapowiada trzy nowe modele
Pierwszym zapowiadanym modelem jest najnowsza generacja luksusowego sedana Quattroporte. Najnowsze Quattroporte będzie szóstą generacją w historii Maserati. Auto swoją historię zaczyna pisać od pojawienia się pierwszej generacji w 1963 roku.

Marka z trójzębem wskrzesi również legendarną nazwę Ghibli, która przez wiele lat była wizytówką Maserati. Pod tą nazwą pojawi się młodszy brat Quattroporte, który będzie rywalizował w segmencie E.

Włoski producent uciął również spekulacje dotyczące pierwszego SUVa. Samochód pojawi się na rynku w sprzedaży, w 2014 roku i będzie bazować na koncepcyjnym modelu Kubang. Plotki dotyczące tego modelu, który miałby zadebiutować na rynku pod nazwą Cinqueporte okazały się nie prawdziwe. Maserati ogłosiło, że auto będzie nosić nazwę Levante. Nazwa pochodzi od ulicy Via Emilia Levante w Bolonii, gdzie bracia Maserati rozpoczęli tworzyć historię marki z trójzębem.

Podobne wiadomości:

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

~Cydr 2013-07-21

Na pewno zaskoczą nas pozytywnie jak do tej pory Ghibli czy Levante wyglądają obłędnie i zyskują rzeszę fanów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.