mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mastretta MXT: Sportowa Tortilla

Mastretta MXT: Sportowa Tortilla

O meksykańskich producentach samochodów na motoryzacyjnym podwórku mówi się niewiele. Tym bardziej o markach budujących auta sportowe. A jednak w Ameryce Łacińskiej, w kraju sombrero i tortilli powstają wozy Mastretta MXT, które konkurować mogą na przykład z brytyjskim Lotusem Elise.

Mastretta MXT: Sportowa Tortilla
Dwumiejscowy samochód w pełnej krasie będzie można jednak zobaczyć jeszcze w tym roku. W grudniu Mastretta Design zamierza zaprezentować swój nowy produkt na salonie samochodowym w Mexico City.

MXT zalicza się do aut o lekkiej konstrukcji. Jego masa wynosi raptem 1000 kilogramów, które zamknięte są w aluminiowym nadwoziu o 3,90 m długości, 1,75 m szerokości i 1,17 m wysokości. Samochód wyposażony został w poprzecznie montowany silnik o pojemności 2.3 l. i mocy 200 KM. Walory sportowe meksykański potwierdza sprintem od 0 do 100 km/h w 6,5 s. oraz prędkością maksymalną 230 km/h. Biegi zmieniane są za pośrednictwem pięciostopniowej przekładni.

Nadwozie Mastretty MXT oparte zostało na stalowych ramach podtrzymujących jednocześnie cały układ zawieszenia i silnik. Sylwetka auta wyróżnia się typowo sportowymi cechami. Kilka elementów krótkiego tyłu, długiego nosa i wyraźnie zaakcentowanych linii bocznych wykonanych zostały z tworzyw sztucznych. Seryjne wyposażenie samochodu jest dość skromne, a znaleźć w nim można w zasadzie tylko sportowe fotele i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Za dodatkową opłatą producent doposaży MXT w poduszki powietrzne, klimatyzację i radio z odtwarzaczem MP3.
Tematy w artykule: Mastretta MXT

Podobne wiadomości:

Sportowe auto od producenta autobusów

Sportowe auto od producenta autobusów

Samochody luksusowe 2010-12-01

Komentuj:

~KZ 2007-07-27

No moze to iladne, ale nie wiadomo jak jezdzi.... I tak wole Lotusa Elise, albo jeszcze bardziej Exige. Jest o niebo ladniejszy i tak samo egzotyczny:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.