mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Mastretta MXT: Sportowa Tortilla

Mastretta MXT: Sportowa Tortilla

O meksykańskich producentach samochodów na motoryzacyjnym podwórku mówi się niewiele. Tym bardziej o markach budujących auta sportowe. A jednak w Ameryce Łacińskiej, w kraju sombrero i tortilli powstają wozy Mastretta MXT, które konkurować mogą na przykład z brytyjskim Lotusem Elise.

Mastretta MXT: Sportowa Tortilla
Dwumiejscowy samochód w pełnej krasie będzie można jednak zobaczyć jeszcze w tym roku. W grudniu Mastretta Design zamierza zaprezentować swój nowy produkt na salonie samochodowym w Mexico City.

MXT zalicza się do aut o lekkiej konstrukcji. Jego masa wynosi raptem 1000 kilogramów, które zamknięte są w aluminiowym nadwoziu o 3,90 m długości, 1,75 m szerokości i 1,17 m wysokości. Samochód wyposażony został w poprzecznie montowany silnik o pojemności 2.3 l. i mocy 200 KM. Walory sportowe meksykański potwierdza sprintem od 0 do 100 km/h w 6,5 s. oraz prędkością maksymalną 230 km/h. Biegi zmieniane są za pośrednictwem pięciostopniowej przekładni.

Nadwozie Mastretty MXT oparte zostało na stalowych ramach podtrzymujących jednocześnie cały układ zawieszenia i silnik. Sylwetka auta wyróżnia się typowo sportowymi cechami. Kilka elementów krótkiego tyłu, długiego nosa i wyraźnie zaakcentowanych linii bocznych wykonanych zostały z tworzyw sztucznych. Seryjne wyposażenie samochodu jest dość skromne, a znaleźć w nim można w zasadzie tylko sportowe fotele i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Za dodatkową opłatą producent doposaży MXT w poduszki powietrzne, klimatyzację i radio z odtwarzaczem MP3.
Tematy w artykule: Mastretta MXT

Podobne wiadomości:

Sportowe auto od producenta autobusów

Sportowe auto od producenta autobusów

Samochody luksusowe 2010-12-01

Komentuj:

~KZ 2007-07-27

No moze to iladne, ale nie wiadomo jak jezdzi.... I tak wole Lotusa Elise, albo jeszcze bardziej Exige. Jest o niebo ladniejszy i tak samo egzotyczny:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.