Maxi MINI

Niemiecka firma tuningowa Arden, specjalizująca się w przerabianiu samochodów brytyjskich przygotowała na swoje czterdzieste urodziny bardzo luksusową wersję MINI Coopera.

Maxi MINI

MINI Equipe 2009 to specjalna edycja, którą wzbogacono o wiele dodatków zwiększających nie tylko atrakcyjność nadwozia, ale także wzbogacających osiągi. Auto zostało osadzone na osiemnastocalowych felgach ze stopów aluminium. Z przodu pojawił się wyróżniający, chromowany grill oraz wstawka z metalu nierdzewnego w tylnym zderzaku.

Wewnątrz specjalnej edycji MINI znalazła się dwutonowa tapicerka z ręcznie szytej skóry. Prócz foteli wykończono nią deskę rozdzielczą, drzwi oraz kierownicę. Jednak najwięcej zmian znalazło się pod maską. Silnik MINI stuningowanego przez Arden otrzymał nową elektronikę, intercooler oraz wydech ze stali nierdzewnej, wyposażony w sportowe katalizatory. Dzięki tym zabiegom moc maksymalna samochodu oraz moment obrotowy wzrosły kolejno o 40KM oraz 50Nm. Zwiększone osiągi wymusiły także zmianę zawieszenia oraz zastosowanie sportowego układu hamulcowego z sześcioma zaciskami z przodu.

Specjalna edycja będzie dostępna tylko dla wybranych, bowiem cała produkcja wyniesie nie więcej jak 40 egzemplarzy. Cena samochodu nie jest jeszcze znana.

Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI Cooper tuning chiptuning

Podobne wiadomości:

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Aktualności 2017-08-31

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.