mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maybach bije rekord prędkości

Maybach bije rekord prędkości

Trzy lata temu eksperci z Brabusa wzięli w swoje ręce Maybacha 57. Z ich garażu wyjechało dzieło, którego moc maksymalna została zwiększona do 640 koni mechanicznych. Zmieniony silnik potrafił rozpędzić auto do 314km/h. Jednak to nie był koniec ich możliwości technicznych...

Maybach bije rekord prędkości

W tamtym modelu znacznej modyfikacji uległa jednostka napędowa. Jej pojemność została zwiększona z 5,5 litra do 6,3 litrów oraz przeprowadzono  w niej szereg ulepszeń. Jednak nie było to maksimum jakie Niemcy mieli zamiar wyciągnąć z tego auta. Podwójnie doładowany silnik SV12 przeszedł niedawno kolejne zabiegi, których zadaniem było efektywnie zwiększenie mocy.

Poza wspomnianym zwiększeniem pojemności, konstruktorzy praktycznie rozebrali całą jednostkę i wyposażyli ją we wzmocnione elementy. Zastosowano nowy wał korbowy, precyzyjnie wyważone trzonki tłokowe oraz większe tłoki. Aby zwiększyć jego wydajność zastosowano także ulepszone turbosprężarki, bardziej wydajne intercoolery oraz układ wydechowy o wysokiej wydajności. Efektem tych zmian były tak duże osiągi, że trzeba było je elektronicznie ujarzmić. W ten oto sposób moment obrotowy może uzyskać szczytową wartość 1.100 Nm (maksymalnie mógłby osiągnąć 1.320 Nm). Warto wspomnieć, że silnik nadal spełnia wymogi normy Euro IV.

Tak przygotowany Maybach 57 stanął do walki o bicie rekordu na włoskim torze Nardo. Testuje się na nim prędkości maksymalne. Na 12,5 kilometrowym odcinku owalnego toru Maybach ustanowił nowy rekord prędkości dla limuzyn, który wynosi teraz 330,6 km/h.

Tematy w artykule: 57 Maybach

Podobne wiadomości:

Maybach na wylocie?

Maybach na wylocie?

Samochody luksusowe 2011-11-28

Maybach udziela rabatu

Maybach udziela rabatu

Samochody luksusowe 2012-04-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando