mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maybach na wylocie?

Maybach na wylocie?

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler rozważa możliwość zakończenia produkcji Maybachów już w 2013 roku. Rolę superluksusowych limuzyn miałaby przejąć S-klasa, w tym jej topowa wersja S600 Pullman.

Maybach na wylocie?
O możliwości rezygnacji z wytwarzania superluksusowych limuzyn słyszy się już od pewnego czasu. A wszystko z powodu słabej sprzedaży obu modeli Maybacha - 57 oraz 62, która wypada dużo słabiej niż w przypadku luksusowych limuzyn marki Bentley czy Rolls-Royce.

Czy decyzja w tej sprawie jest już podjęta? Jak podaje dziennik AutoWeek, powołując się na anonimowego przedstawiciela koncernu, taka decyzja już zapadła. Lepiej dość szybko przerwać to źródło strat niż kontynuować produkcję w mocno niepewnej przyszłości. Ta sama osoba zdradza, że rolę modeli 57 oraz 62 w ofercie niemieckiego koncernu z powodzeniem będzie mogła przejąć nowa generacja Mercedesa klasy S, która będzie oferowana w trzech różnych rozstawach osi, w tym jej topowa odmiana S600 Pullman.

O tym, iż nie są to tylko plotki można wnioskować także po niektórych oficjalnych wypowiedziach najważniejszych osób w koncernie. Niedawno Dieter Zetsche, pełniący funkcję CEO, zdecydował o nie kontynuowaniu prac rozwojowych nad nowymi generacjami obu Maybachów, które zgodnie z pierwotnymi planami powinny zadebiutować na rynku w 2014 roku.

Również wewnętrzne badania przeprowadzone przez niemiecką firmę wykazały, że większą szansę na skuteczną rywalizację z Bentleyem czy Rolls-Roycem ma właśnie topowy model Mercedesa.

Luksusowa marka Maybach została reaktywowana przez Daimlera w 2002 roku. Jej głównym zadaniem była walka o najbogatszych klientów. W ofercie od początku znajdowały się dwa modele - 57 oraz 62 - których nazwy wywodzą się z długości rozstawu osi (odpowiednio 5.735 mm i 6.170 mm), a które powstały na bazie S-klasy.

Czy jeśli Daimler rzeczywiście zrezygnuje z produkowania Maybachów, będzie to oznaczać zniknięcie z mapy motoryzacyjnej kolejnej marki samochodowej? Wcale nie musi tak być. Na początku tego roku rozmowy w sprawie marki Maybach z Daimlerem prowadził już Aston Martin. Wówczas zakończyły się one fiaskiem, jednak wobec ostatnich decyzji, może znajdzie się inny chętny na przejęcie tej luksusowej marki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa S
Mercedes Klasa S
Cena podstawowa już od: 377 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Aktualności 2017-01-10

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda gotowa na rajdowy sezon 2017
Skoda gotowa na rajdowy sezon 2017
Po rekordowym sezonie w minionym roku, zespół Skoda Motorsport przygotował niespodziankę również na ten sezon. W barwach fabrycznego teamu wystartuje eks-kierowca Volkswagena, Andreas Mikkelsen z pilotem Andersem Jaegerem. Oprócz niego w barwach czeskiej marki wystartują Pontus Tidemand i Jonas Andersson, Jan Kopecký i Pavel Dresler.