mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maybach od Aston Martina?

Maybach od Aston Martina?

Aston Martin prowadzi rozmowy z Daimlerem, dotyczące potencjalnej możliwości zaprojektowania i budowy przez tego pierwszego nowej ultraluksusowej limuzyny Maybach.

Maybach od Aston Martina?
Oczywiście relacja musi nieść za sobą profity dla obu stron, zatem Aston Martin dostanie w zamian dostęp i prawa do technologii oraz silników Daimlera. Są to informacje Financial Times, który cytuje bliżej nieznane osoby, mocno powiązane z tematem.

Podobno Daimler już stworzył model w skali 1:1 Maybacha, który w swojej budowie zawiera części oraz technologię Aston Martina. Auto może zadebiutować na targach samochodowych we Frankfurcie w 2011 roku. Eksperci Financial Times twierdzą, że wieloletnie partnerstwo obu firm może sprawić, że marka Maybach wyjdzie z cienia w gronie aut luksusowych, gdzie obecnie raczej się znajduje, i stanie się jednym z czołowych graczy na tym rynku. Drugą kwestią jest fakt, że takie rozwiązanie będzie dużo mniej kosztowne dla Daimlera niż rozwijanie swoich własnych technologii.

Aston Martin mógłby zyskać dostęp do napędu na cztery koła Daimlera, co by mu się przydało, ponieważ miał plany stworzenia swojego autorskiego SUV-a, oraz nowe silniki benzynowe i, uwaga, oszczędnego diesla.

Ani Aston, ani Daimler, nie skomentowały w oficjalnych wypowiedziach tych doniesień.

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Używany Aston Martin z gwarancją

Używany Aston Martin z gwarancją

Aktualności 2016-11-01

Komentuj:

~gosc 2011-01-21

dlaczego Maybach sie nie sprzedaje? Brak mu uroku burzuazji RR. To s klasa. Jezeli specjalisci od Astona zaprojektuja wlasciwa karoserie, to sie zmieni, jezeli chodzi o technike, to najwyzszy poziom, wiem, bo jechalem.

~Piotr30 2010-12-26

Maybach to szambo i złom oparty na przestarzałej klasie S i ma sie nijak do RR nie wspominając o Bentleyu.Brak nowych modeli jednostek V10-V8 napedu hybrydowego jednostek diesla totalnie emilinuje tą markę z klasy F+ i niestety ale Maybach nie zasługuje na miano luksusowego samochodu bo cena też ma sie nijak do tego zlomu made in Germany.Nawet 1 centa bym za niego nie dał.Wolal bym wydać pól miliona euro na RR.które ma tradycje i sprawdzoną recepture na ultraluksusowe samochody.

icek_star 2010-12-23

dobrze, że nie rozmawiają z chińskim BYD, bo taki super car kosztowałby max 120 tys zeta. 3 silniki do wyboru, w tym 2.8 D na licencji Isuzu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW Serii 4 - cała gama po liftingu
BMW Serii 4 - cała gama po liftingu
Bawarski producent odświeża Serię 4. Zmiany nie są duże, ale wyraźnie odświeżają wygląd popularnego modelu. Do poprawki załapały się od razu wszystkie wersje: Coupe, Grand Coupe, Cabrio oraz M4.