mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maybach planuje mocniejszą 62-kę?

Maybach planuje mocniejszą 62-kę?

Należący do koncernu DaimlerChrysler, Maybach, najprawdopodobniej wyposaży nowy model 62 w mocniejszy wariant silnikowy. Podobnie jak w przypadku 57S również mierząca 6,17 m długości limuzyna oferowana będzie w wersji 62S.

Maybach planuje mocniejszą 62-kę?

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień niemiecko-amerykańskiego koncernu pierwsze samochody testowe już poruszają się po ulicach sprawdzając tym samym konstrukcję i osiągi mocniejszej wersji 62.
Oznacza to, że model 62S wyposażony będzie w 5,5 l. silnik V12, który dysponował będzie mocą 612 KM. Maksymalny moment obrotowy ma utrzymywać się na poziomie aż 1000 Nm.

Ze względu na większą masę pojazdu, a tym samym większy nacisk na opony prędkość maksymalna Maybacha 62S będzie ograniczona do 250 km/h. Przypomnijmy, że 57S może pojechać o 25 km/h szybciej poczym również musi uznać wyższość elektroniki. Konstruktorzy prawdopodobnie zrezygnują również z utwardzonego zawieszenia.

Rzecznik prasowy marki Maybach nie chciał jednak skomentować tych doniesień. "Samochód nad którym obecnie pracujemy będzie zaprezentowany przy okazji kolejnych targów samochodowych o zasięgu globalnym. Naturalne więc jest, że odbywamy testy prototypów i tzw. samochodów badawczych."

Czytaj także:

Maybach w rytmie Mendelsona (2006-09-22)

"Mini"-Maybach w planach (2006-06-07)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Maybach 62 Wszystko o Maybach
Tematy w artykule: Maybach Maybach 62

Podobne wiadomości:

Scaldarsi Emperor I - dziwny tuning Maybacha

Scaldarsi Emperor I - dziwny tuning Maybacha

Samochody luksusowe 2016-08-22

Mercedes-Maybach 6 Concept odsłania kolejne detale

Mercedes-Maybach 6 Concept odsłania kolejne...

Samochody luksusowe 2016-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic