mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maybach planuje mocniejszą 62-kę?

Maybach planuje mocniejszą 62-kę?

Należący do koncernu DaimlerChrysler, Maybach, najprawdopodobniej wyposaży nowy model 62 w mocniejszy wariant silnikowy. Podobnie jak w przypadku 57S również mierząca 6,17 m długości limuzyna oferowana będzie w wersji 62S.

Maybach planuje mocniejszą 62-kę?

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień niemiecko-amerykańskiego koncernu pierwsze samochody testowe już poruszają się po ulicach sprawdzając tym samym konstrukcję i osiągi mocniejszej wersji 62.
Oznacza to, że model 62S wyposażony będzie w 5,5 l. silnik V12, który dysponował będzie mocą 612 KM. Maksymalny moment obrotowy ma utrzymywać się na poziomie aż 1000 Nm.

Ze względu na większą masę pojazdu, a tym samym większy nacisk na opony prędkość maksymalna Maybacha 62S będzie ograniczona do 250 km/h. Przypomnijmy, że 57S może pojechać o 25 km/h szybciej poczym również musi uznać wyższość elektroniki. Konstruktorzy prawdopodobnie zrezygnują również z utwardzonego zawieszenia.

Rzecznik prasowy marki Maybach nie chciał jednak skomentować tych doniesień. "Samochód nad którym obecnie pracujemy będzie zaprezentowany przy okazji kolejnych targów samochodowych o zasięgu globalnym. Naturalne więc jest, że odbywamy testy prototypów i tzw. samochodów badawczych."

Czytaj także:

Maybach w rytmie Mendelsona (2006-09-22)

"Mini"-Maybach w planach (2006-06-07)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Maybach 62 Wszystko o Maybach
Tematy w artykule: Maybach Maybach 62

Podobne wiadomości:

Scaldarsi Emperor I - dziwny tuning Maybacha

Scaldarsi Emperor I - dziwny tuning Maybacha

Samochody luksusowe 2016-08-22

Mercedes-Maybach w wersji Landaulet

Mercedes-Maybach w wersji Landaulet

Samochody luksusowe 2016-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.