mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maybach udziela rabatu

Maybach udziela rabatu

Widać, że powoli następuję koniec współczesnej nam historii marki Maybach. Nie tak dawno Daimler ogłosił zakończenie produkcji Maybachów i tym samym pogrzeb legendarnej marki. Początek końca właśnie nadszedł.

Maybach udziela rabatu
Maybach nie sprzedawał tak dobrze aut jak największy konkurent - Rolls Royce. Zatem naturalną decyzją było ogłoszenie zamknięcia rozdziału pod tytułem Maybach przez właściciela, koncern Daimler. Całkowicie z rynku Maybach zniknie w roku 2013, ale już powoli firma zaczyna "czyścić magazyny".

U dilerów wciąż zostały jeszcze egzemplarze Maybacha. Aby ułatwić sprzedaż tych zalegających modeli niemiecka marka oferuje 100 tys. dolarów rabatu, donosi US Census. Cena za model 62 z 2012 roku wynosi 430 450 dolarów, zaś za model 57 trzeba by normalnie zapłacić 379 050 dolarów.

Jeśli teraz od tej ceny odejmiemy rabat równy 100 tys. dolarów to cena jaką trzeba zapłacić za model 57 kształtuje się na poziomie kwoty jaką w Stanach trzeba zapłacić za Bentleya Mulsanne. Jednak rabat na model Landaulet już nie powoduje, że cena jest taka atrakcyjna. Landaulet kosztuje na rynku amerykańskim 1.38 mln dolarów.

Szkoda, ze Maybach zniknie z rynku, gdyż Rolls Royce straci największego konkurenta i tym samym będzie miał monopol na egzotyczne limuzyny. Problem Maybacha polegał na tym, że stylistycznie przypomniał on bardziej większą S Klassę Mercedesa. Po uśmierceniu marki Maybach Mercedes skupi się na rozwijaniu gamy swojej topowej limuzyny.

Podobne wiadomości:

Scaldarsi Emperor I - dziwny tuning Maybacha

Scaldarsi Emperor I - dziwny tuning Maybacha

Samochody luksusowe 2016-08-22

Mercedes-Maybach 6 Concept odsłania kolejne detale

Mercedes-Maybach 6 Concept odsłania kolejne...

Samochody luksusowe 2016-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.