mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maybach w rytmie Mendelsona

Maybach w rytmie Mendelsona

Podczas nadchodzących międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Paryżu, producent bardzo luksusowych samochodów marki Maybach zaprezentuje nową wersję kolorystyczna modelu 57 S. Po raz pierwszy tego typu samochód wykończony został lakierem o lśniąco białym połysku.

Maybach w rytmie Mendelsona

W swojej polityce niemiecka marka Maybach od zawsze znana była z poważnego podejścia, jeśli chodzi o kwestię indywidualizacji produktów sygnowanych tą marką. Nowy samochód ma spełniać te oczekiwania w jeszcze większym stopniu. Jak dotąd największe ograniczenia przy zakupie Maybacha dotyczyły kwestii koloru nadwozia. Dotychczas samochody te dostępne były jedynie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej lub srebrnej. Nowy kolor 'Antiqua White' według zapewnień producenta pozwoli zaakcentować bardzo dynamiczny charakter limuzyny okupującej najwyższe półki. Jego nietuzinkowa wydajność ma być uzupełnieniem dla radości i komfortu płynącego z jazdy tym samochodem. Czy będzie tak w rzeczywistości? Zapewne tak.

Ekskluzywna biała farba nakładana będzie na podwozie w wielu warstwach. Doświadczeni specjaliści w bardzo złożonym procesie aplikować będą dwa razy więcej powłok lakierniczych niż w przypadku konkurencyjnych samochodów z tej półki. Dla porównania, przy wykańczaniu samochodu konwencjonalną farbą, kładzie się tylko jedną warstwę lakieru bazowego, która nadaje ton barwy. W nowym Maybachu użyte będą aż dwie farby nadające charakterystycznego połysku, podobnego do perły. W jednym z nich znajdować się będą drobinki 'łyszczyków'. Właśnie ta warstwa w głównej mierze będzie odpowiadać błysk farby, który zmieniać się będzie w zależności od tego pod jakim kątem oświetlać będzie ją światło słoneczne. Cały proces malowania samochodów będzie wykonywany ręcznie, w celu zapewnienia najwyższej jakości.

Czytaj także:

"Mini"-Maybach w planach (2006-06-07)

Najdroższe samochody świata (2006-03-24)

Najmocniejszy Maybach w sprzedaży (2005-08-25)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Maybach
Tematy w artykule: Maybach Antiqua White

Podobne wiadomości:

Scaldarsi Emperor I - dziwny tuning Maybacha

Scaldarsi Emperor I - dziwny tuning Maybacha

Samochody luksusowe 2016-08-22

Mercedes-Maybach 6 Concept odsłania kolejne detale

Mercedes-Maybach 6 Concept odsłania kolejne...

Samochody luksusowe 2016-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja dopłaci do zakupu nowych aut
Francja dopłaci do zakupu nowych aut
Francuski rząd szuka sposobów na wycofanie z ruchu starszych samochodów, które nie spełniają restrykcyjnych norm emisji spalin. Jeden z pomysłów zakłada dopłaty do nowych samochodów.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic