mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Maybach w rytmie Mendelsona

Maybach w rytmie Mendelsona

Podczas nadchodzących międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Paryżu, producent bardzo luksusowych samochodów marki Maybach zaprezentuje nową wersję kolorystyczna modelu 57 S. Po raz pierwszy tego typu samochód wykończony został lakierem o lśniąco białym połysku.

Maybach w rytmie Mendelsona

W swojej polityce niemiecka marka Maybach od zawsze znana była z poważnego podejścia, jeśli chodzi o kwestię indywidualizacji produktów sygnowanych tą marką. Nowy samochód ma spełniać te oczekiwania w jeszcze większym stopniu. Jak dotąd największe ograniczenia przy zakupie Maybacha dotyczyły kwestii koloru nadwozia. Dotychczas samochody te dostępne były jedynie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej lub srebrnej. Nowy kolor 'Antiqua White' według zapewnień producenta pozwoli zaakcentować bardzo dynamiczny charakter limuzyny okupującej najwyższe półki. Jego nietuzinkowa wydajność ma być uzupełnieniem dla radości i komfortu płynącego z jazdy tym samochodem. Czy będzie tak w rzeczywistości? Zapewne tak.

Ekskluzywna biała farba nakładana będzie na podwozie w wielu warstwach. Doświadczeni specjaliści w bardzo złożonym procesie aplikować będą dwa razy więcej powłok lakierniczych niż w przypadku konkurencyjnych samochodów z tej półki. Dla porównania, przy wykańczaniu samochodu konwencjonalną farbą, kładzie się tylko jedną warstwę lakieru bazowego, która nadaje ton barwy. W nowym Maybachu użyte będą aż dwie farby nadające charakterystycznego połysku, podobnego do perły. W jednym z nich znajdować się będą drobinki 'łyszczyków'. Właśnie ta warstwa w głównej mierze będzie odpowiadać błysk farby, który zmieniać się będzie w zależności od tego pod jakim kątem oświetlać będzie ją światło słoneczne. Cały proces malowania samochodów będzie wykonywany ręcznie, w celu zapewnienia najwyższej jakości.

Czytaj także:

"Mini"-Maybach w planach (2006-06-07)

Najdroższe samochody świata (2006-03-24)

Najmocniejszy Maybach w sprzedaży (2005-08-25)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Maybach
Tematy w artykule: Maybach Antiqua White

Podobne wiadomości:

Mercedes-Maybach w wersji Landaulet

Mercedes-Maybach w wersji Landaulet

Samochody luksusowe 2016-06-22

Pancerny Maybach S600 Guard

Pancerny Maybach S600 Guard

Samochody luksusowe 2016-02-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.