mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren: Godnie zastąpić F1

McLaren: Godnie zastąpić F1

Wczoraj wszystko stało się jasne i McLaren oficjalnie przedstawił model P1. Po raz pierwszy na żywo hipersportowe auto zostanie pokazane na targach w Genewie. W Szwajcarii Włosi zaprezentują konkurenta dla tego modelu, Ferrari F150.

McLaren: Godnie zastąpić F1
Inżynierowie ograniczyli prędkość maksymalną do 350 km/h. Szefostwo McLarena ograniczy produkcję P1 do 375 egzemplarzy. Cena jaką trzeba przygotować na zakup tego hipersportowego modelu to 866 000 funtów, czyli ponad 4 miliony złotych. Producent aut z Woking dumnie chwali się przyspieszeniem jakie P1 osiąga od 0 do 300 km/h. Następca F1 potrzebuje na to 17 sekund i ten wynik jest lepszy o 5 sekund od czasu jaki osiąga protoplasta.

Hipersportowa bestia z Woking wypluwa z siebie 916 KM oraz 900 Nm, które dostarcza silnik V8 o pojemności 3.8 litra. Motor podwójnie doładowany został umieszczony centralnie i jest wspomagany przez silnik elektryczny dostarczający 179 KM. McLaren obiecuje, że model P1 z prędkością do 48 km/h jest w stanie przejechać 20 km na samym trybie elektrycznym.

McLaren P1 wyposażony jest w innowacyjny system podobny do DRSu z Formuły 1, który zmniejsza opory powietrza o 23%. Z kolei technologia Instant Power Assist System (IPAS) sprawia, że auto pierwszą setkę osiąga w czasie poniżej 3 sekund. Pozostaje nam jedynie czekać na odpowiedź Ferrari w postaci Ferrari F150, które oficjalnie zostanie zaprezentowane lada dzień.

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Adam i odpadający dach
Opel Adam i odpadający dach
Wszyscy właściciele Opla Adama z oknem dachowym odwiedzą w najbliższym czasie serwis. Producent ostrzega o usterce, która może spowodować odpadniecie dachu podczas jazdy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic