mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren: Godnie zastąpić F1

McLaren: Godnie zastąpić F1

Wczoraj wszystko stało się jasne i McLaren oficjalnie przedstawił model P1. Po raz pierwszy na żywo hipersportowe auto zostanie pokazane na targach w Genewie. W Szwajcarii Włosi zaprezentują konkurenta dla tego modelu, Ferrari F150.

McLaren: Godnie zastąpić F1
Inżynierowie ograniczyli prędkość maksymalną do 350 km/h. Szefostwo McLarena ograniczy produkcję P1 do 375 egzemplarzy. Cena jaką trzeba przygotować na zakup tego hipersportowego modelu to 866 000 funtów, czyli ponad 4 miliony złotych. Producent aut z Woking dumnie chwali się przyspieszeniem jakie P1 osiąga od 0 do 300 km/h. Następca F1 potrzebuje na to 17 sekund i ten wynik jest lepszy o 5 sekund od czasu jaki osiąga protoplasta.

Hipersportowa bestia z Woking wypluwa z siebie 916 KM oraz 900 Nm, które dostarcza silnik V8 o pojemności 3.8 litra. Motor podwójnie doładowany został umieszczony centralnie i jest wspomagany przez silnik elektryczny dostarczający 179 KM. McLaren obiecuje, że model P1 z prędkością do 48 km/h jest w stanie przejechać 20 km na samym trybie elektrycznym.

McLaren P1 wyposażony jest w innowacyjny system podobny do DRSu z Formuły 1, który zmniejsza opory powietrza o 23%. Z kolei technologia Instant Power Assist System (IPAS) sprawia, że auto pierwszą setkę osiąga w czasie poniżej 3 sekund. Pozostaje nam jedynie czekać na odpowiedź Ferrari w postaci Ferrari F150, które oficjalnie zostanie zaprezentowane lada dzień.

Podobne wiadomości:

McLaren P1: taką hybrydę chcesz

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy model McLarena może już wkrótce rozstawić konkurencję po kątach, sprawdźcie jego oszałamiające dane techniczne.

Ferrari F12 Berlinetta Spia od DMC Germany

auto motor i sport 0000-00-00

Niemcy wzięli na swoje warsztaty pojazd z włoskiej stajni – oto wynik zabiegów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?