mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren: Nowe informacje o następcy F1

McLaren: Nowe informacje o następcy F1

Świat od kilku lat czeka na następcę kultowego McLarena F1. Najnowsze informacje mówią, że auto może zostać zaprezentowane w ciągu niecałego roku. Samochód na razie oznaczany jest jako P12.

McLaren: Nowe informacje o następcy F1
Pod maską ma znaleźć się silnik V8 o pojemności 3.8 litra wspomagany dwoma turbosprężarkami i generujący moc 800KM. Jak donosi magazyn CAR auto może zostać wyposażone w system KERS. Samochód podobnie jak model MP4-12C zostanie zbudowany wokół monocoque. W tym przypadku jednak będzie on lżejszy i bardziej zaawansowany technicznie.

Ceny za ten model mają oscylować wokół 750 tys. euro. McLarena F1 charakteryzowały trzy fotele znajdujące sie w kabinie. Fotel kierowcy był wysunięty do przodu i znajdował się pośrodku. McLaren jednak w następcy F1 z takiego rozwiązania nie skorzysta. Producent w Woking eksperymentował z takim rozwiązaniem, ale zrezygnowano z  niego, gdyż zanadto zmienia wymiary auta.

Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.