mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren: Ostatnie szlify P1 w arktycznych warunkach

McLaren: Ostatnie szlify P1 w arktycznych warunkach

Brytyjski producent supersportowych aut dokonuje ostatnich poprawek i poddaje swój najnowszy model końcowym próbom. McLaren P1 przeszedł testy na kole podbiegunowym.

McLaren: Ostatnie szlify P1 w arktycznych warunkach
McLaren P1 został stworzony w Woking i jest bezpośrednim następcą legendarnego F1. Auto rywalizować będzie w najnowszym segmencie hipersportowych hybryd. Jego najmocniejszym rywalem jest zaprezentowane w tym roku LaFerrari.

McLaren P1 posiada podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 3.8 litra, który zapewnia moc 737 KM. Z kolei elektryczny agregat gwarantuje 179 KM mocy. Cały zestaw hybrydowy dostarcza kierowcy 916 KM. To pozwala na osiągnięcie 384 km/h, które producent ograniczy w wersji produkcyjnej do 350 km/h.Nim brytyjska marka rozpocznie sprzedawać drogowe wersje P1 prototyp przeszedł testy na zamarzniętym jeziorze w północnej części Szwecji. Wszystko po to by sprawdzić jak samochód radzi sobie w najbardziej ekstremalnych warunkach jakie można stworzyć. Wszystko po to by w lipcu zaprezentować samochód w wersji produkcyjnej. Ta zadebiutuje podczas Festiwalu Prędkości na torze w Goodwood. McLaren wyprodukuje tylko 375 egzemplarzy.

Podobne wiadomości:

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando