mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren P13 już na wiosnę

McLaren P13 już na wiosnę

Do przyszłorocznych targów w Genewie pozostało jeszcze sporo czasu. McLaren jednak już teraz McLaren postanawia odkryć karty i przedstawia sporą garść informacji na temat modelu P13, który zaprezentuje na wystawie wczesną wiosną 2015 roku. To potencjalny rywal Porsche 911 Turbo S.

McLaren P13 już na wiosnę
Do sprzedaży nowy McLaren P13 powinien trafić w okolicach września przyszłego roku. Przypuszczalnie będzie kosztował około 210 000 dolarów, włącznie z podatkami - podaje serwis Edmunds.com. P13 to nazwa robocza dla nowego modelu McLarena. Rozmiarami będzie zbliżony do McLarena 650S. Będzie miał także ten sam silnik umieszczony tuż za dwoma siedzeniami i karoserię wykonaną z karbonu.Jak zaznacz jednak szef McLarena, Mike Flewitt mimo podobnej technologii oba modele będą różnić się dość znacznie. "Trudno zaprojektować wygląd dwumiejscowego auta sportowego z silnikiem umieszczonym centralnie, który całkowicie różniłby się od innych tego typu wozów. Między innymi ze względu na kwestie związane z aerodynamiką i chłodzeniem komory silnika. Już teraz wiem jednak, że charakter P13 będzie zupełnie inny w porównaniu z 650S" - powiedział Flewitt.

Sercem napędu będzie najprawdopodobniej V8 twin-turbo o pojemności 3.8 l. W zależności od programu jednostka ta rozwija moc od 400 do 500 koni mechanicznych. Setkę P13 ma osiągnąć w około 4 s, czyli o sekundę później niż 650S. Nowy model będzie miał także mniejszą prędkość maksymalną, 297 do 330 km/h. Z P13 Brytyjczycy zamierzają stanąć do walki z takimi modelami jak Ferrari California czy Porsche 911 Turbo S.

Na horyzoncie pojawiły się także wstępne plany budowy modelu, który w hierarchii McLarena pozycjowany byłby powyżej popularnego 650S. Jego cena ma kształtować się w okolicach pół miliona dolarów. Wstępna data premiery zaproponowana przez szefa McLarena to 2017 rok.
Zobacz koniecznie: Wszystko o McLaren
Tematy w artykule: nowy model McLaren

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.