mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren P1 z mocą 916 KM!

McLaren P1 z mocą 916 KM!

Woking odsłoniło karty i przedstawia szczegóły dotyczące nadchodzącego następcy McLarena F1. Najnowszy model, ochrzczony imieniem P1, zapewni moc 916 KM.

McLaren P1 z mocą 916 KM!
McLaren P1 będzie jednym z pierwszych hiperaut hybrydowych. Główną jednostkę napędową stanowi silnik zapożyczony z modelu MP4-12C. V8 o pojemności 3.8 litra wsparte podwójnym doładowaniem dostarcza moc 737 KM oraz maksymalny moment obrotowy 720 Nm. Benzynowa jednostka wspomagana jest przez motor elektryczny o mocy 179 KM. Cały, hybrydowy układ napędowy zapewnia potężną ilość 916 KM.

Najnowszy model opracowany w zakładach mieszczących się w Woking daje możliwość podróżowania w trybie elektrycznym. Dystans jaki można pokonać z wykorzystaniem tylko i wyłącznie energii z akumulatora to ponad 10 km. Akumulator w tym aucie magazynujący energię elektryczną waży 96 kg.

P1 będzie wyposażony w dwa nowe systemy poprawiające właściwości jezdne auta. DRS został przeszczepiony z Formuły 1. To namiastka systemu, który w F1 bazuje na ruchomej części tylnego skrzydła. W P1 znajdziemy skrzydło, które o 23% zmniejsza opór powietrza. Z kolei technologia IPAS, która powoduje, że moc 179 KM z akumulatorów jest dostarczana momentalnie podczas przyspieszania.

McLaren P1 w wersji produkcyjnej pojawi się na targach motoryzacyjnych w Genewie, gdzie zadebiutuje również konkurent z Włoch - Ferrari F150. Następca Enzo ma legitymować się 950-konną mocą sumaryczną całego hybrydowego układu HyKers.


Podobne wiadomości:

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Premiery 2017-02-09

McLaren P1 na filmie

auto motor i sport 0000-00-00

Jako uzupełnienie ostatnich informacji prezentujemy koncept McLarena w ruchu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.