mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren-Roadster oczami studentów

McLaren-Roadster oczami studentów

O tym, że włoska szkoła projektantów samochodowych ma się dobrze nie trzeba nikogo przekonywać. Większość dobrze sprzedających się modeli na całym świecie było szkicowanych przede wszystkim przez włoskie ołówki. Tym razem na deski kreślarskie adeptów tej sztuki z włoskiej szkoły projektantów padł McLaren w wersji Roadster.

McLaren-Roadster oczami studentów
Być może futurystyczne sylwetki zaprojektowanych modeli McLarena-Roadster troszkę trącą stylem Ferrari jednak każdy z przedstawionych modeli, które prezentujemy w naszej galerii: TUTAJ , różni się od pozostałych. Jedynym spoiwem łączącym je wszystkie są dwa założenia. Po pierwsze auta mają być ulicznymi wyścigówkami, które wykorzystują technologię Formuły 1, a po drugie dzięki swojej aerodynamicznej sylwetce mają rozwijać prędkość rzędu 320 km/h.

Studenci włoskiej uczelni Instituto di Design z Turynu łącznie przygotowali 14 projektów w skali 1:4, które następnie zostały przedstawione szefostwu firmy McLaren, przygotowującej m.in. wyścigowe modele dla marki Mercedes.

Kierownictwo McLarena postanowiło zorganizować jednocześnie konkurs gdzie pierwsze miejsce zajął projekt Alessandro Belosio o nazwie „M Eleven B”. Drugie miejsce przypadło modelowi o postoplowskiej nazwie „Manta”. Autorami tej pracy są Davide Amantea, Igor Federov i Ori Yemini. Trzecie miejsce przypadło projektowi „MP11” stworzonym przez Guiseppe Marinello, Carlo Olivieri i Davide Valpreda. Wyróżnienia powędrowały natomiast do modeli: „Can-Am“, „Vortex“ i „M1-06 Blacktiger“.

Czytaj także:

Mityczne wizje Ferrari 2005-11-09
Zobacz koniecznie: Wszystko o McLaren
Tematy w artykule: McLaren

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

McLaren 570S GT4 i Sprint - wyścigowe typy

McLaren 570S GT4 i Sprint - wyścigowe typy

Samochody luksusowe 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?