mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren-Roadster oczami studentów

McLaren-Roadster oczami studentów

O tym, że włoska szkoła projektantów samochodowych ma się dobrze nie trzeba nikogo przekonywać. Większość dobrze sprzedających się modeli na całym świecie było szkicowanych przede wszystkim przez włoskie ołówki. Tym razem na deski kreślarskie adeptów tej sztuki z włoskiej szkoły projektantów padł McLaren w wersji Roadster.

McLaren-Roadster oczami studentów
Być może futurystyczne sylwetki zaprojektowanych modeli McLarena-Roadster troszkę trącą stylem Ferrari jednak każdy z przedstawionych modeli, które prezentujemy w naszej galerii: TUTAJ , różni się od pozostałych. Jedynym spoiwem łączącym je wszystkie są dwa założenia. Po pierwsze auta mają być ulicznymi wyścigówkami, które wykorzystują technologię Formuły 1, a po drugie dzięki swojej aerodynamicznej sylwetce mają rozwijać prędkość rzędu 320 km/h.

Studenci włoskiej uczelni Instituto di Design z Turynu łącznie przygotowali 14 projektów w skali 1:4, które następnie zostały przedstawione szefostwu firmy McLaren, przygotowującej m.in. wyścigowe modele dla marki Mercedes.

Kierownictwo McLarena postanowiło zorganizować jednocześnie konkurs gdzie pierwsze miejsce zajął projekt Alessandro Belosio o nazwie „M Eleven B”. Drugie miejsce przypadło modelowi o postoplowskiej nazwie „Manta”. Autorami tej pracy są Davide Amantea, Igor Federov i Ori Yemini. Trzecie miejsce przypadło projektowi „MP11” stworzonym przez Guiseppe Marinello, Carlo Olivieri i Davide Valpreda. Wyróżnienia powędrowały natomiast do modeli: „Can-Am“, „Vortex“ i „M1-06 Blacktiger“.

Czytaj także:

Mityczne wizje Ferrari 2005-11-09
Zobacz koniecznie: Wszystko o McLaren
Tematy w artykule: McLaren

Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic