mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren kończy produkcję modelu 12C

McLaren kończy produkcję modelu 12C

Najpierw w Woking wstrzymano produkcję modelu 12C, po tym jak nowy model 650S wzbudził ogromne zainteresowanie. Teraz jednak McLaren poszedł po rozum do głowy i zakończył produkcję 12C na poczet produkcji 650S.

McLaren kończy produkcję modelu 12C
Widać, że w McLarenie myśleli, że uda im się utrzymać dwa modele. Przeliczyli się jednak skoro zamykają produkcję modelu 12C. Po prezentacji modelu 650S w Genewie zainteresowanie tym modelem prawdopodobnie przerosło McLarena. Producent nie był w stanie po pierwsze produkować dwóch modeli na raz, a po drugie odsyłać klientów zainteresowanych 12C z kwitkiem, mówiąc, że muszą czekać aż wznowią produkcję 12C.

Ta bardzo szybka decyzja sprawiła, że część posiadaczy modelu 12C może poczuć się oszukana - kupili nowy model, by po roku okazało się, że samochód jest "przestarzały". Aby ich udobruchać McLaren w oficjalnym stanowisku najpierw poinformował o "prezencie" dla tych osób, a potem przedstawił decyzję o zakończeniu produkcji 12C.

Owy "prezent" to darmowy pakiet, który dostarczy modyfikacji w postaci aktywnej aerodynamiki poprawiający stabilność samochody. Dodatkowo klient otrzyma DRS, który działa na podobnej zasadzie jak system z F1. Kolejnym dodatkiem jest uaktualnienie systemu IRIS, który bazuje na Androidzie.

McLaren 12C, na początku pokazany jako MP4-12C pojawił się w 2009 roku. Do produkcji auto trafiło w 2011. Samochód napędza centralnie umieszczony silnik V8 o pojemności 3.8 litra wspierany przez dwie turbosprężarki. Samochód o masie 1300 kg cechuje moc 600 KM.

Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech
Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech
Spółka Solaris, producent autobusów z Bolechowa, pozyskała zamówienia na dostawę 22 autobusów elektrycznych do Włoch. Część z nich trafi do firmy ATB z Bergamo, a drugą część zamówił przewoźnik ATM z Mediolanu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech