mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren nie zbuduje takiego auta...

McLaren nie zbuduje takiego auta...

O czym mowa? O bardzo popularnym w ostatnich latach segmencie. McLaren nie chce iść drogą, w którą celuje konkurencja. Producent z Woking nie zbuduje SUVa... przynajmniej w najbliższych latach.

McLaren nie zbuduje takiego auta...
"Rzeczywiście wierzymy, że budujemy najlepsze sportowe auta na świecie. Musimy dalej nad tym się skupiać. McLaren to marka sportowa i zamierzamy taką pozostać", powiedział Mike Flewitt CEO McLarena. Doświadczenie jednak pokazuje, że wszystko lubi się zmienić jak w kalejdoskopie i być może przyjdzie czas, kiedy to ludzie z Woking staną pod ścianą i czy chcą czy nie będą musieli zbudować SUVa, aby przetrwać na rynku.

Brytyjczycy obiecują pozostać wiernymi swoich sportowych genów. Konkurencja z segmentu aut supersportowych i luksusowych w niedalekiej przyszłości stawia na SUVy. Bentley już takie auto szykuje na 2015 roku. W Lamborghini też poważnie myślą o produkcyjnej wersji Urusa. Do tego Maserati, które "lada moment" da światu seryjną wersję Levante.

To jak bardzo atrakcyjny jest segment luksusowych SUVów dowodzi marka Porsche. Po pierwsze Cayenne, które na rynku cieszy się sporym sukcesem. I po drugie debiutujący niedawno mniejszy Macan. Większych dowodów nie trzeba przedstawiać.

Flewitt zdradził również, że jego firma zamierza przedstawiać co roku nowy model by pobudzić sprzedaż. Ludzie z Woking chcą osiągnąć sprzedaż 4 tys. aut rocznie do 2017 roku. W minionym sprzedano 1400 samochodów, a w br. plany zakładają osiągnięcie liczby 1600.
Zobacz koniecznie: Wszystko o McLaren
Tematy w artykule: SUV McLaren Lambo SUV Lamborghini SUV Maserati SUV

Podobne wiadomości:

SsangYong SIV-2 Concept - będzie większy SUV

SsangYong SIV-2 Concept - będzie większy SUV

Aktualności 2016-02-16

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.