mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren po raz pierwszy w Paryżu

McLaren po raz pierwszy w Paryżu

Zespół McLaren F1 to ikona i jedna z legend Formuły Jeden. Jednak firma dopiero od 20 lat pracuje nad tworzeniem aut drogowych. Dopiero jednak w tym roku producent zadebiutuje na targach w Paryżu.

McLaren po raz pierwszy w Paryżu
McLaren po raz pierwszy w historii pojawi się jako oficjalny wystawca na zbliżających się targach motoryzacyjnych w stolicy Francji. Producent z Woking na konferencji prasowej przedstawi plany na przyszłość.

McLaren to głównie zespół startujący w Formule 1. Jednak od początku lat '90 firma tworzyła podwaliny pod seryjną produkcję aut drogowych. Najpierw w 1992 roku Brytyjczycy przedstawili światu samochód, który przez wiele lat było najszybszym seryjnym autem na naszym globie. Poza silnikiem V12, który dostarczyła firma BMW auto w całości zostało opracowane i skonstruowane w Woking.

W latach 2003-2009 McLaren współtworzył wraz z Mercedesem model SLR McLaren, jednak ten model nie pozwolił w pełni rozwinąć skrzydeł inżynierom z Woking. Dopiero stworzenie modelu MP4-12C pokazało jak duży potencjał ma firma. Od kilkunastu tygodni media spekulują o pojawieniu się następcy McLarena F1. Czy zostanie on zaprezentowany w Paryżu? Dowiemy się tego 27 września, kiedy to rozpoczną się targi.


Podobne wiadomości:

McLaren P1 Concept – nowy super-samochód

auto motor i sport 0000-00-00

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.