mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren po raz pierwszy w Paryżu

McLaren po raz pierwszy w Paryżu

Zespół McLaren F1 to ikona i jedna z legend Formuły Jeden. Jednak firma dopiero od 20 lat pracuje nad tworzeniem aut drogowych. Dopiero jednak w tym roku producent zadebiutuje na targach w Paryżu.

McLaren po raz pierwszy w Paryżu
McLaren po raz pierwszy w historii pojawi się jako oficjalny wystawca na zbliżających się targach motoryzacyjnych w stolicy Francji. Producent z Woking na konferencji prasowej przedstawi plany na przyszłość.

McLaren to głównie zespół startujący w Formule 1. Jednak od początku lat '90 firma tworzyła podwaliny pod seryjną produkcję aut drogowych. Najpierw w 1992 roku Brytyjczycy przedstawili światu samochód, który przez wiele lat było najszybszym seryjnym autem na naszym globie. Poza silnikiem V12, który dostarczyła firma BMW auto w całości zostało opracowane i skonstruowane w Woking.

W latach 2003-2009 McLaren współtworzył wraz z Mercedesem model SLR McLaren, jednak ten model nie pozwolił w pełni rozwinąć skrzydeł inżynierom z Woking. Dopiero stworzenie modelu MP4-12C pokazało jak duży potencjał ma firma. Od kilkunastu tygodni media spekulują o pojawieniu się następcy McLarena F1. Czy zostanie on zaprezentowany w Paryżu? Dowiemy się tego 27 września, kiedy to rozpoczną się targi.


Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

Gemballa w Polsce

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.