mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren pracuje nad nowym superautem

McLaren pracuje nad nowym superautem

W Genewie poznaliśmy McLarena 650S, ale inżynierowie w Woking nie próżnują i pracują nad kolejnym superautem. Mowa o następcy modelu P1.

McLaren pracuje nad nowym superautem
McLaren pracuje nad następcą P1, auto roboczo nazywane jest P15. Samochód zastąpi konkurenta LaFerrari, ale nie pojawi się na rynku jako model limitowany. Auto ma być też tańsze niż P1. Za 903-konnego potwora z Woking trzeba zapłacić ponad 3.5 mln złotych. P15 ma kosztować połowę mniej, czyli ok. 1 525 000 zł.

P15 na rynku zadebiutuje w 2017 roku i jak na razie nie znamy za wiele szczegółów, gdyż McLaren nie ustalił jeszcze końcowych parametrów auta. Prezes McLaren Automotive, Mike Flewitt zapowiedział, że od przyszłościowe modele mają bazować na strukturze z włókna węglowego wyposażonej w silnik umieszczony centralnie.

Bardzo prawdopodobne, że podobnie jak P1 tak i P15 zostanie wsparty technologią hybrydową. Nikła jednak szansa, by na rynku pojawiło się auto z mocą bliską 903 KM.Serwis Car and Driver sugeruje, że P15 mógłby otrzymać silnik skonstruowany przez Hondę. W przyszłym roku japoński producent powraca do F1 jako dostawca jednostek napędowych dla McLarena. W 1990 roku brytyjski producent tworząc legendarnego F1 chciał, aby to Honda dostarczyła motor V12. Ta jednak odmówiła. Teraz jednak w świecie motoryzacji rządzi downsizing i Honda może być bardzo zainteresowana współpracą z McLarenem w dziedzinie aut drogowych. Jedno nas martwi - nazwa P15 jest tragiczna i bez emocji. Oby w Woking wymyślili coś bardziej chwytliwego.

Podobne wiadomości:

Elektryczne Porsche P1: Uwaga sensacja!

auto motor i sport 2014-04-22

Od ponad stu lat w starych dokumentach napotykano wzmianki o elektrycznym aucie, które skonstruował Ferdynand Porsche. I oto sensacja: ono istnieje! Jak powstało, co się z nim działo przez te lata i gdzie jest teraz?  

Oto Civic Type R

auto motor i sport 0000-00-00

Na zbliżającej się wystawie samochodowej w Genewie zobaczymy Hondę Civic Type R. To dla fanów tego modelu dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że to wciąż wersja koncepcyjna.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.