mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren przedstawił nadstępcę legendy!

McLaren przedstawił nadstępcę legendy!

Na ten samochód czekali wszyscy, począwszy od właścicieli McLarena F1, przez inżynierów aż po konkurencję. Producent aut z Woking przedstawia pierwsze zdjęcia koncepcyjnego P1, następcy legendy.

McLaren przedstawił nadstępcę legendy!
Koncepcyjny McLaren P1 zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Tegoroczna edycja targów, jest wyjątkowa dla producenta z Woking, gdyż jest to  debiut McLarena na targach, w stolicy Francji.

Brytyjski producent planuje rozpocząć produkcję modelu P1 w przeciągu 12 miesięcy. Auto ma być pozycjonowane ponad modelami 12C i 12C Spider. P1 będzie droższy od nich oraz będzie legitymować się lepszymi osiągami.

Stylistycznie auto nawiązuje do swoich młodszych braci 12C i 12C Spider. Tył auta to popis projektantów z Woking. Tylne światła to cienki, diodowy pas biegnący prze całą tylną cześć auta. W oczy od razu rzuca się szeroka, trapezoidalna końcówka wydechu umiejscowiona w górnej strefie tyłu. Pod nią znajduje się dyfuzor, którego kształt nie jest podyktowany fanaberią projektantów, a właściwościami aerodynamicznymi.

Z przodu auto wyróżnia przedni spliter oraz zderzak, który posiada otwór wlotowy powietrza kierujący strugę bezpośrednio w kierunku otworów znajdujących się na masce. Przód auta przypomina uśmiechniętego bohatera kreskówki. Reflektory przednie swoim kształtem nawiązują do loga McLarena.

Producent aut z Woking nie udostępnił jak na razie szczegółów technicznych dotyczących tego auta, ale mało prawdopodobne jest by pod maską pojawiła się niespodzianka w postaci silnika V12. Na oficjalne informacje musimy poczekać do 27 września kiedy to rozpoczną się targi motoryzacyjne w Paryżu.


Podobne wiadomości:

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.