mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren przedstawił nadstępcę legendy!

McLaren przedstawił nadstępcę legendy!

Na ten samochód czekali wszyscy, począwszy od właścicieli McLarena F1, przez inżynierów aż po konkurencję. Producent aut z Woking przedstawia pierwsze zdjęcia koncepcyjnego P1, następcy legendy.

McLaren przedstawił nadstępcę legendy!
Koncepcyjny McLaren P1 zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Tegoroczna edycja targów, jest wyjątkowa dla producenta z Woking, gdyż jest to  debiut McLarena na targach, w stolicy Francji.

Brytyjski producent planuje rozpocząć produkcję modelu P1 w przeciągu 12 miesięcy. Auto ma być pozycjonowane ponad modelami 12C i 12C Spider. P1 będzie droższy od nich oraz będzie legitymować się lepszymi osiągami.

Stylistycznie auto nawiązuje do swoich młodszych braci 12C i 12C Spider. Tył auta to popis projektantów z Woking. Tylne światła to cienki, diodowy pas biegnący prze całą tylną cześć auta. W oczy od razu rzuca się szeroka, trapezoidalna końcówka wydechu umiejscowiona w górnej strefie tyłu. Pod nią znajduje się dyfuzor, którego kształt nie jest podyktowany fanaberią projektantów, a właściwościami aerodynamicznymi.

Z przodu auto wyróżnia przedni spliter oraz zderzak, który posiada otwór wlotowy powietrza kierujący strugę bezpośrednio w kierunku otworów znajdujących się na masce. Przód auta przypomina uśmiechniętego bohatera kreskówki. Reflektory przednie swoim kształtem nawiązują do loga McLarena.

Producent aut z Woking nie udostępnił jak na razie szczegółów technicznych dotyczących tego auta, ale mało prawdopodobne jest by pod maską pojawiła się niespodzianka w postaci silnika V12. Na oficjalne informacje musimy poczekać do 27 września kiedy to rozpoczną się targi motoryzacyjne w Paryżu.


Podobne wiadomości:

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Aktualności 2016-09-23

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.