mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > McLaren testuje nadstępce modelu F1

McLaren testuje nadstępce modelu F1

Gdy McLaren pokazał drogowy Model F1 na początku lat 90-tych świat poznał protoplastę hipersportowych aut. Samochód do 2005 roku dzierżył miano najszybszego samochodu produkowanego seryjnie. Maksymalnie osiągał prędkość 388,5 km/h. Teraz gdy walka o miano najszybszego na świecie jest bardzo zacięta producent z Woking pracuje nad następcą modelu F1.

McLaren testuje nadstępce modelu F1
Samochód ma pojawić się w 2014 roku jako bardzo poważna konkurencja dla Bugatti Veyron, Porsche 918 Spyder czy następcy Ferrari Enzo. McLaren potwierdził, że pierwsze test "następcy F1" odbyły się w zeszłym miesiącu w Hiszpanii na zamkniętej drodze. Testy w gorącym klimacie mogą odbyć się jeszcze w Bahrajnie.

Auto ma być napędzane silnikiem V8 o pojemności 5 litrów i mocy ok. 800 KM. Jednostka będzie współpracować ze skrzynią Graziano, dwusprzęgłową, 7-biegową . Napęd będzie przekazywany na tylne koła. Maksymalny moment obrotowy ma wynieść 800 Nm. Serwis Autocar twierdzi, że auto ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 2,8 sekundy. Jeśli parametry zostaną oficjalnie potwierdzone, to jedynym mankamentem auta będzie jego nazwa, która ma być podobna do "MP4-12c-...". Następca F1 powstanie w ilości 500 egzemplarzy a szacowana cena za jeden egzemplarz bo ok. 1 mln funtów.

Podobne wiadomości:

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.